Архив

Ліцензія Creative Commons
Цей твір ліцензовано за ліцензією Creative Commons Із зазначенням

Новости МЕНЕДЖМЕНТ Посохов И. М., Горенко Н. А., Челак В. В. Методологічний підхід до прогнозування оптових цін на нафтопродукти

Посохов И. М., Горенко Н. А., Челак В. В. Методологічний підхід до прогнозування оптових цін на нафтопродукти

Оцените материал
(0 голосов)

УДК 338.2

И. М. Посохов, д. е. н., професор,
Н. А. Горенко, магистр,
В. В. Челак, магистр

МЕТОДОЛОГІЧНИЙ ПІДХІД ДО ПРОГНОЗУВАННЯ ОПТОВИХ ЦІН НА НАФТОПРОДУКТИ

Актуальність теми дослідження. Щодня суспільство стикається з проблемами економіки. Щоб визначити які з дій приведуть до бажаного результату з найменшими втратами і ризиками, необхідно прогнозувати подальший розвиток подій.
Постановка проблеми. Виникає проблема вибору правильної методології і методів прогнозування, які дозволять забезпечити необхідну якість прогнозу.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження Хайкіна С. і Каллана Р. є найбільш відомими серед досліджень зарубіжних авторів. Яхьяева Г.Е. досліджувала теорію нейронних мереж. Матвійчук А.В. запропонував методичний підхід до прогнозування фінансових часових рядів із застосуванням нейронних мереж.
Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В даний момент використовується близько 200 методів прогнозування, але на практиці широко застосовується значна менша їх кількість.
Постановка задачі. Дослідження кожного критерію прогнозування займає велику кількість часу, в зв'язку з підготовкою даних для проведення дослідження і ретельною перевіркою вихідних даних. Для цього необхідно вибрати правильну методологію і методи прогнозування.
Виклад основного матеріалу. У статті розглянуто етапи дослідження і прогнозування оптових цін на нафтопродукти, запропонований методологічний підхід до оцінки точності прогнозування з використанням нейронних мереж, на основі алгоритму з лінійними приватними описами методу групового обліку аргументів.
Висновки. Запропонований методологічний підхід до оцінки точності прогнозування з використанням нейронних мереж показує, що нейронні мережі дозволяють отримувати достовірні прогнози. Однак дані, на яких відбувалося навчання, мали високу ступінь схожості між собою, тому запропонований методологічний підхід з одного боку не претендує на роль «універсального» в прогнозуванні для різних галузей економіки України, так як різні відрости промисловості, мають свої особливості. З іншого боку він може стати універсальним і дозволить отримувати достовірні прогнози при обліку сучасних особливостей розвитку економіки України.

Ключові слова: прогнозування; вибірка; нейронні мережі; МГУА; похибка.

 

 

 

 

 

 

 

 

Прочитано 1270 раз Последнее изменение Понедельник, 13 Мая 2019 12:51
 

На сайте

Сейчас 46 гостей онлайн

Статистика

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСегодня2236
mod_vvisit_counterВчера4931
mod_vvisit_counterНа этой неделе2236
mod_vvisit_counterНа прошлой неделе35613
mod_vvisit_counterВ этом месяце90188
mod_vvisit_counterВ прошлом месяце146546
mod_vvisit_counterВсего4171210