ПЕРЕХІД ДО ПАРАДИГМИ РОЗВИТКУ МЕХАНІЗМІВ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ В УМОВАХ СУСПІЛЬНИХ ЗМІН
Ключові слова:
парадигма, механізми трансформації, державне управління, механізм державного управління, суспільні зміниАнотація
Актуальність теми дослідження. У класичній логіці досліджень розглядається «перехід» від чогось до чогось, що визначитися з тим, від чого ми рухаємося, від якого стану процесів, поглядів, інструментів, технологій, методологічних засобів. що визначає трансформацію. Постановка проблеми. Сучасна парадигма розвитку механізмів трансформації державного управління в умовах суспільних змін має певні суттєві недоліки. Для подальшої перспективи розвитку механізмів трансформації державного управління заслуговує на увагу науковий доробок вітчизняних та зарубіжних учених щодо явища та процесів самоорганізації у соціальних системах. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Актуальні питання переходу до парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в умовах суспільних змін були предметом наукових досліджень: Г. В. Атаманчук, О. В. Бойко-Бойчук, О. М. Вольська, Н. Р. Нижник, В. М. Олуйко, О. В. Федорчак, Н. П. Харченко, О. В. Червякова та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Сьогодні залишається невизначеним перехід до нової парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в Україні в умовах суспільних змін і вітчизняної моделі цієї парадигми. Постановка завдання. У цій статті запропоновано перехід до нової парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в Україні в умовах суспільних змін. Викладення основного матеріалу. У межах статті автором проведено аналіз діючої моделі парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в умовах суспільних змін, визначено її найбільш суттєві недоліки та окреслені подальші перспективи розвитку, побудовано її модель. Висновки. В статті запропоновано перехід до нової парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в Україні в умовах суспільних змін за допомогою зміни сучасної вітчизняної моделі парадигми розвитку механізмів трансформації державного управління в умовах суспільних змін «сукупності цінностей, методів, технічних навичок та засобів».Посилання
Атаманчук, . В. осударственное управление : учебное пособие / . В. Атаманчук. – М. : нциклопедия управленческих знаний, 2000. – 188 с.
ойко- ойчук, О. В. Механізми державного управління : узагальнена модель Електронний ресурс / О. В. ойко- ойчук. – Режим доступу : http://www.concept.at.ua/load/0-0-0-34-20.
Вольська, О. М. Трансформація механізмів державного управління соціальним розвитком / О. М. Вольська // Публічне управління. – 2013. - № 1. – С. 30-34.
Державне управління в Україні / за заг. ред. Н. Р. Нижник, В. М. Олуйка. – Львів : Львівська політехніка, 2002. – 352 с.
Державне управління та державна служба : словник-довідник / уклад. О. . Оболенський. – К. : КНЕУ, 2005. – 480с.
Кун, Томас. Структура наукових революцій / Томас Кун.— К. : Port-Royal, 2001. — 228 с.
Федорчак, О. В. Класифікація механізмів державного управління Електронний ресурс / О. В. Федорчак // Демократичне врядування : наук. вісн. – 2008. – Вип. 1. –
Режим доступу : http://www.academy.lviv.ua.
Харченко, Н. П. Поняття механізму держави, наукові пошуки теоретико-правової дефініції / Н. П. Харченко // Ученые записки Таврического национального университета им. В. И. Вернадского. Серия ― ридические науки‖. – 2007. − Т. 20 (59). − No 2. – С. 278–284.
Червякова, О. В. Зміна принципів та пріоритетів державного управління в умовах суспільних змін / О. В. Червякова // Актуальні проблеми державного управління. –2014. – Вип. 1 (45). – С. 34-40.
Червякова, О. В. Умови функціонування та розвитку системи державного управління в контексті її самоорганізації / О. В. Червякова // Управління суспільним розвитком : глобальні виклики та альтернативи зб. наук. пр.
Інституту глобальних стратегій управління / за заг. ред. О. М. Руденко, С. В. Штурхецького . – Острог : І СУ, Видавництво НаУ «Острозька академія», 2014. – 242 с. – (Серія : « ромадянське суспільство». Вип. 8) – С. 140-146.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).