ТЕОРЕТИЧНІ ПОЛОЖЕННЯ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ
Ключові слова:
insurance market, insurance market safety, systemАнотація
Актуальність теми дослідження. Сучасні умови функціонування страхового ринку в Україні, що характеризуються низкою дестабілізуючих тенденцій, пов'язаних з відтоком капіталу, нагромадженням ризиків, виникненням ресурсних обмежень, висувають нові вимоги до забезпечення безпеки страхового ринку. Постановка проблеми. Активізація розвитку страхового ринку України об’єктивно потребує поглиблення теоретико-методологічних основ забезпечення безпеки страхового ринку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичні підходи до формування системи забезпечення безпеки страхового ринку досліджено в працях таких науковців як: О. Барановський, О. Деркач, А. Єрмошенко, В. Маргасова, С. Онишко Н. Ткаченко та інших. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Системного дослідження потребують методологічні підходи до формування системи забезпечення безпеки страхового ринку. Постановка завдання. Визначити сутнісний зміст та окреслити архітектуру системи забезпечення безпеки страхового ринку.Виклад основного матеріалу. В цій статті автором доведено, що висхідна траєкторія розвитку страхового ринку реалізується шляхом побудови системи забезпечення його безпеки на основі активного використання засобів і методів, що охоплюють як науковий, так і прикладний рівень. Встановлено, що система забезпечення безпеки страхового ринку є циклом, що спрямова-ний на досягнення заданого рівня безпеки, для опису якого використовуються показники та кількісні моделі. В статті сформульовано базові етапи впровадження системи забезпечення безпеки страхового ринку. Висновки. Розроблено пропозиції щодо розбудови системи забезпечення безпеки страхового ринку, що дозволить створити фундамент для його висхідного поступу.Посилання
Baranovskiy, O. I. (2014). Filosofiya bezpeky [Philosophy of safety] : monograph: 2t. /. – K. : UBS NBU, 2014. – T. 2. Bezpeka finansovyx instytutiv [Finance institutions safety]. – p. 715. – p. 495 [in Ukrainian].
Marhasova, V. H. (2014). Systema zabezpechennya stiykosti natsionalnoyi ekonomiky ta yiyi bezpeky: teoriya, metodologiya, praktyka upravlinnya [The system of ensuring stability of national economy and safety: theory, methodology, practice management] : monograph / Chernihiv state in-t of economy and mamagement. - Chernihiv : Desna Poligraf, 2014. – 415 p. : fig., tabl. – Bibliogr. : pp. 366-394. – 350 ekz. - ISBN 978-966-2646-87-0 [in Ukrainian].
Rastrigin, L. A (1981 ) Adaptatsia slozhnikh system [Adaptation of complex systems]. – Riga : Zinatne, 1981. – 375 p.
Tkachenko, N. V. (2011). Rol stiykosti regionalnoyi merezhi ta dilovoyi reputatsiyi u zabezpechenni finansovoyi bezpeky strakhovoyi kompaniyi [Role of regional network stability and business reputation in ensuring the financial security of insurance company] // Scientific bulletin of Lviv National university of internal affairs. Series: ekonomical. - № 1. – 2011. – pp. 155-163 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).