СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ СТРАХОВОГО РИНКУ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
insurance market, insurance companies, insurance premiums, insuranceАнотація
Актуальність теми дослідження. Формування розвинутого ринку страхових послуг в Україні забезпечить сприятливі умови для ринкової трансформації та стабільний розвиток національної економіки, розвиток світової економіки та міжнародних відносин, що й обумовлює актуальність теми дослідження. Постановка проблеми. Ринок страхових послуг в Україні перебуває на етапі поступової інтеграції у світовий ринок тому, питання сучасного розвитку ринку страхових послуг та пошук напрямів його вдосконалення висвітлено недостатньо та потребує поглибленого вивчення. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питання розвитку теорії й практики формування страхового ринку у своїх працях досліджували такі вітчизняні вчені, як Базилевич В. Д., Василик О. Д., Мних М. В., Ротова Т. А., Ткаченко Н. В., Тищенко Д. О., Філонюк О. Ф., Шірінян Л. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Ринок страхових послуг в Україні перебуває на етапі поступової інтеграції у світовий ринок тому, питання сучасного розвитку ринку страхових послуг та пошук напрямів його вдосконалення висвітлено недостатньо та потребує поглибленого вивчення. Постановка завдання. В результаті дослідження буде проведено поглиблений аналіз сучасних тенденцій розвитку страхового ринку України та визначено напрями вдосконалення його функціонування. Викладення основного матеріалу. В статті розглянуто та проаналізовано сучасний стан страхового ринку України та основні показники страхової діяльності за 2015-2016 роки. Визначено ключові проблеми діяльності страхового ринку та проблеми, що стримують його розвиток, запропоновано напрями його вдосконалення та подальшого розвитку. Висновки відповідно до статті. На сьогодні страховий ринок України знаходиться на етапі розвитку та має певні переваги та значну кількість недоліків: темпи росту страхового ринку відстають від темпів росту економіки, а його частка в ВВП країни незначна. Але український страховий ринок має потужний потенціал для розвитку.Посилання
The Internet Journal of insurance and reinsurance [Email. resource]. – Available at : www.forinsurer.com. [in English].
Official Site Natskomfinposluh [electronic resource]. – Retrieved from : http://www.nfp.gov.ua. [in English].
On Financial Services and State Regulation of Financial Services Law of Ukraine of 12.07.2001 p. Number 2664-III [electronic resource]. – Available at: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2664-14 [in English].
«What is Insurance»: Law of Ukraine of 07.03.1996 p. №85 / 96-VR [electronic resource]. – Available at: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/85/96-%D0%B2%D1%80 [in Engilsh].
Site of All-Ukrainian Association NGO "Association of Insurers of Ukraine" [Email. resource]. – Available at: http://insurhelp.org.ua/polls.html#2 [in English].
Tkachenko, N. V. (2014). Mizhnarodna praktyka pobudovy system strakhuvannya depozytiv [International practice of constructing deposit insurance] Finansovyy prostir – [Financial space] - 2014. - № 4. – pp. 235-244 [in Ukrainian].
Tyshchenko, D. A. (2012). Neobkhidnist vdoskonalennya systemy derzhavnoho rehulyuvannya strakhuvannya v Ukrayini [The need to improve the system of state regulation of insurance in Ukraine] // Rynok tsinnykh paperiv Ukrayiny - Securities Market of Ukraine. - 2012. - № 9. - pp. 95-100 [in Ukrainian].
Filonyuk, A. F. (2009). Strakhovyy rynok Ukrayiny yak ob"yekt derzhavnoho rehulyuvannya [Insurance Market of Ukraine as an object of state regulation] Investytsiyi: praktyka ta dosvid [ Investments : practice and experience]. - 2009. - № 22. – pp. 73-77 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).