ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ВИРОБНИЦТВА ТА СПОЖИВАННЯ: ЕКОНОМІКО-ПРАВОВА ХАРАКТЕРИСТИКА У ПРИЗМІ ЗАКОНУ ЗРОСТАННЯ ПОТРЕБ
Ключові слова:
needs, benefits, law of needs growth, consumption, production, economics, lawАнотація
Актуальність теми дослідження. З огляду на важливе значення закономірності причинно-наслідкового взаємозв’язку між виробництвом і споживанням видається досить актуальним розглянути його ключові економічні та юридичні аспекти. Постановка проблеми. У роботі здійснена спроба надати економіко-правову характеристику економічного взаємозв’язку між виробництвом і споживанням. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналітиці розглядуваних питань присвячується значна увага в економічній науці. Однак, зазначене питання рідко розглядається у площині права. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В економічній та юридичній науках відсутня єдність думок щодо суті причинно-наслідкового взаємозв’язку між виробництвом і споживанням, а тому це питання потребує комплексного економіко-правового порівняльного дослідження. Постановка завдання. В роботі змістовно відображена порівняльна економіко-правова характеристика причинно-наслідкового взаємозв’язку між виробництвом і споживанням. Виклад основного матеріалу. Відносини, які складаються у ході виробництва, розподілу, обміну та споживання матеріальних благ, є економічними, а в їх основі знаходяться об’єктивні чинники. Одним із згаданих чинників слугують економічні та інші потреби людей. Окреслений взаємозв’язок яскраво розкривається у призмі економічного закону зростання потреб, який відбиває базовий і фундаментальний взаємозв’язок між виробництвом і споживанням. Висновки. Економічний закон зростання потреб набув свого докладного економічного аналізу у площині економічної теорії. Аналіз підходів права та законодавства з цього приводу свідчить, що такі у своєму змісті обмежуються теорією економічної науки, що видається допустимим з огляду на економічний характер закону зростання потреб і пов’язаних з ним категорій. При цьому зміст відповідних надбань економічної науки був трансформований у площину юридичних категорій і понять.Посилання
Bazilevich, V. D. and others 2007. Ekonomichna teoriya: politekonomiya: pidruchnik [Economic theory : political economy : Textbook](Ed.). Kyiv : Znannya-Pres, p. 720 [in Ukrainian].
Biletska, L. V., Biletskiy, O. V., Savich, V. I. (2009). Ekonomichna teoriya; Politekonomiya, Mikroekonomika. Makroekonomika : Textbook [Economic theory (Political economy. Microeconomics. Macroeconomics : Textbook]. Kyiv : Tsentr uchbovoyi literaturi, p. 688 [in Ukrainian].
Shevchenko, L. S. (2008). Osnovi ekonomichnoyi teoriyi : Pidruchnik [Fundamentals of Economic Theory : Textbook]. Kharkov : Pravo, p. 448 [in Ukrainian].
Smolyn, H. V. (2012). Derzhavne rehuliuvannia hospodarskoi diialnosti : Kurs lektsii [State regulation of economic activities: Lectures]. Lviv : Lviv State University of Internal Affairs, p. 528 [in Ukrainian].
Hospodarskyi kodeks Ukrainy [Economic Code of Ukraine, Code of Ukraine]. Available at : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/436-15 [in Ukrainian].
Zakon Ukrayini «Pro zakhyst prav spozhyvachiv» [«On Protection of consumer rights», Law of Ukraine] Available at : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1023-12 [in Ukrainian].
Rishennia Konstytutsiinoho Sudu Ukrainy vid 1 hrudnia 2004 r. № 18-rp/2004 [The decision of the Constitutional Court of Ukraine, december 1, 2004, number 18-rp/2004]. Available at: http://zakon2.rada.gov.ua/- laws/show/v018p771 -04 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).