БОРГОВИЙ СКЛАДНИК ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ В УМОВАХ КРИЗОВИХ ЯВИЩ В ЕКОНОМІЦІ
Ключові слова:
national debt, debt safety, debt indicators, financial safety, budget systemАнотація
Актуальність теми дослідження. З огляду на політичну нестабільність та економічну невизначеність нашої країни, проблема забезпечення боргової безпеки є однією з найбільш гострих. Вона набуває особливої актуальності в умовах постійного збільшення державного боргу та складності його обслуговування. Постановка проблеми. Особливо гостро постає проблема визначення нових підходів до побудови системи забезпечення боргової безпеки нашої держави, ураховуючи масштабність, глибину і тривалість кризових явищ в її економіці. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Серед відомих вітчизняних та закордонних учених, що займалися дослідженням проблем боргової безпеки України варто виокремити таких: О. Барановського, Г. Вуда, В. Гейця, М. Єрмошенка, В. Загорського, В. Козюка, Н. Кравчук, Р. Манделла, М. Обсфельда, О. Олійника, О. Футерко. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Окремої уваги потребує постійне дослідження боргової безпеки країни у процесі соціально-економічного розвитку з метою гарантування її фінансового суверенітету і стабільності. Постановка завдання. Обґрунтування напрямів зміцнення боргової безпеки України на основі аналізу показників її стану та відповідних граничних значень. Викладення основного матеріалу. У статті досліджено основні аспекти боргового складника фінансової безпеки держави. За допомогою відповідних індикаторів досліджено сучасний стан боргової безпеки України, визначено напрями впливу заборгованості держави на економіку в цілому та запропоновано напрями її зміцнення в умовах складного взаємозв’язку між борговою політикою і ступенем фінансової стабільності держави. Висновки. Спрямування залучених коштів на розви-ток економіки України, проведення репрофайлінгу держоблігацій, підтримки кредитного рейтингу держави може звести до мінімуму загрози борговій безпеці країни, що сприятиме покращенню показників конкурентоздатності України та забезпечить її фінансову безпеку.Посилання
Method for Calculation of Economic Safety of Ukraine, Approved by the Ministry of Economy of Ukraine, № 60, 2.03.2007. [Electronic resource]. – Available at : me.kmu.gov.ua/control/uk/ publish/ article?art_id [in Ukrainian].
Ministry of Finance of Ukraine Official Website [Electronic resource]. – Available at: http://www.minfin.gov.ua [in Ukrainian].
National Bank of Ukraine Official Website [Electronic resource]. – Retrieved from : http://www.bank.gov.ua [in Ukrainian].
National Debt of Ukraine – the price of the state [Electronic resource]. – Available at: http://costua.com/budget [in Ukrainian].
On the State Budget of Ukraine for 2017: Draft Law of Ukraine, 15.09.2016, № 5000 [Electronic resource]. − Available at: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60032 [in Ukrainian].
The Devaluation of the Hryvnia in 2016 is about 7 % [Electronic resource]. – Available at: http:// espreso.tv/news/2016/12/01/ devalvaciya_ gryvni_ u_2016_roci_stanovyt_blyzko_7 [in Ukrainian].
Cabinet Approves PF Budget with a Deficit of UAH 141 billion % [Electronic resource]. – Available at: https://economics.unian.ua/finance/1730221 -kabminzatverdiv-byudjet-pf-z-defitsitom-141 -milyard-griven.html [in Ukrainian].
Top Countries where Debt is 300% of GDP % [Electronic resource]. – Available at: https://ukr.media/ world/228119/ [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).