СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА
Ключові слова:
society, information society, information, Information technologies, economyАнотація
Актуальність теми дослідження. Обґрунтовуючи характерні риси сучасного суспільства не можна не погодитися з домінуючою думкою більшості вчених щодо його інформаційного характеру, а саме: суспільство прийнято визначати як інформаційне. Постановка проблеми. Кожного дня люди мають стикатися з інформаційним світом, який пронизує всі сфери буття сучасної людини і тенденції до такого поглиблення лише зростають з появою нових видів технологій, які покликані спростити наше життя. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вагомий внесок у пізнання сутності інформаційного суспільства зробили такі вчені, як О. Алимов, В. Андрущенко, Д. Белл, З. Бжезинський, Р. Брейтенштейн, І. Бойченко, Л. Губерський, Б. Данилишин, В. Діденко, М. Кастельс, М. Згуровський, Е. Карвонен, С. Леш, М. Маклуен, Й. Масуда, Ф.Родрігес, Т. Розак, Т. Стоун’єр, О. Тоффлер, Ф. Феррароті, О. Шевчук, А. Чухно та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на існування значної кількості наукових праць у сфері дослідження інформаційного суспільства, не до кінця залишаються вивченими особливості його розвитку, невичерпно описані у теоретичній та прикладній сфері прояви такого суспільства. Постановка завдання. Основною метою статті є визначення сутності інформаційного суспільства та ідентифікація основних особливостей його розвиту. Виклад основного матеріалу. У статті обґрунтована сутність інформаційного суспільства, проаналізовано різні наукові концепції щодо його трактування. Також визначені основні характерні риси такого суспільства, до яких віднесено такі: збільшення ролі інформації у житті суспільства, зростання обсягів інформації, формування глобального інформаційного простору, розвиток інформаційних та комунікаційних технологій (ІКТ), підвищення ролі освіти, науки та знання у суспільстві, зростання частки інформаційних продуктів та послуг у ВВП. Висновки. У межах цієї статті досліджено особливості формування та розвитку інформаційного суспільства, проаналізовано основні його риси.Посилання
Malyk, I. P. (2013). Tendenеtsii rozvytku informatsiinoi ekonomiky v Ukraini [Trends of information economy development in Ukraine]. Visnyk Skhdnoievropeiskoho universytetu ekonomiky i menedzhmentu – Bulletin of the Eastern University of Economics and Management, no. 1 (14), pp. 25-34 [in Ukrainian].
Petukhova, T. P. (2005). Sovremennaia paradigma informatsionnogo obshchestva kak osnova strategii formirovaniia informatsionnoi kompetentsii spetsialista [ Modern paradigm of the information society as the basis for the strategy formation on information competence of a specialist]. Vestniu OGU – Vestnik OSU, no. 1, pp. 116-123 [in Russian].
Pozhuiev, V. I. (2012). Informatsiino-komunikatyvni tekhnolohii yak odyn z naivazhlyvishykh faktoriv formuvannia informatsiinoho suspilstva [Information and communication technologies as one of the most important factors of the information society]. Humanitarnyi visnyk ZDIA – Humanitarian Bulletin DIG, no. 49, pp. 5-16 [in Ukrainian].
Savych, A. S. (2014). Yevropeiski prohramy formuvannia informatsiinoho prostoru Yevro Soyuzu [European programs for forming information space of EU]. Problemy mizhnarodnykh vidnosyn – Problems of International Relations, no. 9, pp. 169-182 [in Ukrainian].
Tolstiakov, R. R. (2003). Osnovnye faktory formirovaniia informatsionnoi ekonomiki [Main factors of the information economy]. Extended abstract of Candidate’s thesis. Tambov [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).