ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО ОПОДАТКУВАННЯ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
ecological tax, system of ecological taxation, special fund of environment protectionАнотація
Актуальність теми дослідження полягає у необхідності вдосконалення діючого національного законодавства з питань екологічного оподаткування. Постановка проблеми. Екологічне оподаткування в Україні є однією зі складових фінансово-правового механізму управління в галузі природокористування. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Розв’язанню проблем вдосконалення правового регулювання природокористування, охорони природи та забезпечення екологічної безпеки присвячені праці як фахівців в галузі юриспруденції, так й економіки. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Екологічне оподаткування в Україні потребує реформування в частині розширення спектру платежів екологічного характеру, запровадження пільгового екологічного оподаткування для окремих категорій природокористувачів, діяльність яких спрямована на вирішення екологічних проблем. Постановка завдання. Виявлення недоліків правового регулювання екологічного оподаткування в Україні та обґрунтування концептуальних аспектів щодо його вдосконалення. Виклад основного матеріалу. Екологічний податок - загальнодержавний обов'язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об'єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року. На сьогодні виникла необхідність у покращенні механізму розподілу (перерозподілу) коштів, які формуються за рахунок екологічного оподаткування, в залежності від їх цільового призначення. Висновки. Екологічне оподаткування є важливим фінансово-правовим інститутом, що забезпечує ефективне управління в галузі екології та охорони навколишнього природного середовища. Україна, яка прагне стати повноправним членом Європейського Союзу, повинна здійснювати дієві кроки щодо формування екологоорієнтованого розвитку.Посилання
Anyshchenko, V. A. (2016). Ehkonomicheskaya i socialnaya sushchnost ehkologicheskogo nalogooblozheniya v Ukraine [Economic and social essence of environmental taxation in Ukraine. Eurasian Academic Research Journal, 2016, 2 (02), pp. 184-187 [in Russian].
Podatkovyi kodeks Ukrayiny [Tax Code of Ukraine]. (2010, December 02). Retrieved from : http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2755-17 [in Ukrainian].
European Environment Agency Retrieved from : http://www.eea.europa.eu [in English].
Ekologicheskie nalogi [Environmental taxes]. Retrieved from : http://rusfinans.com/osobennostinalogooblojeniya-v-stranah-evropeiskogo-soyza/ekologicheskienalogi. php [in Russian].
European Commission Retrieved from : http://ec.europa.eu/archives/index_en.htm. [in English].
Podatok z vlasnykiv transportnykh zasobiv. Svitovyi dosvid [The tax on vehicle owners. World experience]. Retrieved from : http:www.autoinvestor.org/.../746-podatok-zvlasnikiv-transportnih-zasobivsvitoviy-dosvid [in Ukrainian].
Eurostat Retrieved from : http://epp.eurostat.ec.- europa.eu/portal/page/portal/ product_ details [in English].
Pro Osnovni zasady (strategiyu) derzhavnoyi ekologichnoyi polityky Ukrayiny na period do 2020 roku: Zakon Ukrayiny vid 21. 12. 2010 №2818-VI [On basic principles (strategy) of the State Environmental Policy of Ukraine till 2020: the Law of Ukraine from December 21 №2818-VI]. Retrieved from : http://zakon2.rada.gov.ua/laws-/show/2818-17 [in Ukerainian].
Pro vnesennya zmin do Byudzhetnogo kodeksu Ukrayiny shhodo tsiliovogo spryamuvannya ekologichnogo podatku : Zakonu Ukrayiny vid 24.12.2015 № 918-VIII [On Amendments to the Budget Code of Ukraine regarding the intended use of environmental tax law of Ukraine from December 24 №2818-VI]. Retrieved from : http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/918-19 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).