ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ОБЛІКУ ТА УПРАВЛІННІ ПРОМИСЛОВИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ: МОДЕРНІЗАЦІЯ ТА СИСТЕМНА ІНТЕГРАЦІЯ
Ключові слова:
information technology, accounting and management, modernization, system integrationАнотація
Актуальність теми дослідження. Під впливом застосування інноваційних стратегій та інформаційних технологій відбуваються докорінні зміни в технології управління підприємствами, оптимізуються управлінські рішення, особливо в інтегрованих системах. Постановка проблеми. Роль інформаційних технологій в модернізації управління, упровадження та розвитку елементів системної інтеграції в контексті розбудови інформаційного суспільства в Україні веде до серйозних трансформацій у системі обліку та управління промисловими підприємствами. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Проблеми формування і використання інформаційних технологій в обліку та управлінні підприємствами розглянуто в працях як вітчизняних, так і зарубіжних економістів. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Однак, потребують поглибленої розробки теоретичних і методичних аспектів питання щодо взаємодії, інтеграції та модернізації інформаційних технологій в обліку та управлінні промисловими підприємствами. Постановка завдання. Розглянути сутність системної інтеграції, а також питання взаємодії, інтеграції та модернізації інформаційних технологій в обліку та управлінні промисловими підприємствами. Виклад основного матеріалу. Інтерес до інноваційних рішень в досліджуваній сфері зростає, все частіше підприємства вдаються до об'єднання усіх існуючих бізнес-додатків у цілісну, працездатну систему програмних сервісів на апаратному та програмному рівні, що забезпечує їх функціонування в рамках єдиної бізнес-логіки через один користувацький інтерфейс. Особливо відчуваються перспективи глобалізації в системах корпоративного типу. Вони покликані задовольняти інформаційну прозорість підприємства, сформувати загальний інформаційний простір і видавати доречні повідомлення для всіх рівнів управління підприємства. Висновки. Отже, результатами модернізації та системної інтеграції є: спрощення та автоматизація бізнес-процесів, ефективна взаємодія систем на базі спільної платформи, значне зниження витрат на подальшу модифікаціюПосилання
Volot, O. I. & Zabrovska, A. I. (2016). Modernizatsiya ta systemna intehratsiya informatsiynykh system i tekhnolohiy v obliku ta upravlinni pidpryyemstvamy [Modernization and systems integration of information systems and technology in accounting and business management]. International scientific and practical conference "Youth Science – 2015 : the socio-economic and humanitarian aspects of the development society". Chernihiv : Chernihiv National Technological University, pp. 54-57 [in Ukrainian].
Wikipedia. Hlobalizatsiya [Globalisation]. Retrieved from : https://uk.wikipedia.org/wiki/Глобалізація [in Ukrainian].
Wikipedia.. Systemna Intehratsiya [System Integration]. Retrieved from : https://uk.wikipedia.org/wiki/Системна_інтеграція [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).