ПАРАДИГМАЛЬНИЙ ПОГЛЯД НА ФОРМУВАННЯ ЗАХОДІВ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРОДУКЦІЇ АКВАКУЛЬТУРИ
Ключові слова:
рибне господарство, виробництво, аквакультура, ринок, попит, регулювання, рекомендаціїАнотація
Актуальність теми дослідження. У статті висвітлено пропозиції щодо регулювання вітчизняного ринку продукції аквакультури у контексті формування глобальних продовольчих систем та регіональних ринків. Подано рекомендації, щоб впливати на пропозицію риби і рибопосадкового матеріалу в Україні. Постановка проблеми. Стаття спрямована на дослідження проблемних аспектів у питанні виокремлення і розроблення сучасних заходів регулювання ринку продукції аквакультури. Зроблено акцент на проведенні розрахунків основних показників виробництва товарної риби в Україні. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вирішення проблем саме аграрного ринку посідає провідне місце в наукових працях С. Кваші, М. Газуди, Л. Шинкарук та інших вчених. Водночас не дивлячись на значну кількість публікацій та на значні дослідження функціонування аграрного ринку, особливостям ринку аквакультури частково приділяється увага і не завжди враховується його стан в конкретні виробничі періоди. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Перешкодою для розвитку ринку продукції аквакультури, є відсутність методичної складової. Тож слід провести дорахунок обсягів виробництва риби, яка вироблена фермерськими господарствами, а не тільки юридичними особами для впливу на формування пропозиції риби на ринку. Постановка завдання. Розробити методичні рекомендації для проведення розрахунків основних показників виробництва товарної риби в Україні з урахуванням сучасних інтеграційних процесів в економічному розвиткові. Викладення основного матеріалу. За останні п’ятдесят років рівень глобальної пропозиції харчової риби перевищив показники приросту населення світу. Нині риба є важливим джерелом калорійної їжі та тваринного білка для жителів Землі. Після введення виключних економічних зон, у рибальських державах усвідомили обмеженість сировинної бази і зосередили свою увагу саме на пропозиції продукції аквакультури. Розроблено рекомендації для застосування при проведенні розрахунків річних показників виробництва товарної риби в Україні. Висновки. При проведенні розрахунків обсягів виробництва риби за відсутності даних за окремими показниками чи територіями з метою підвищення їх достовірності запропоновані різні джерела інформації.Посилання
Портер, М. Конкуренция / М. Портер. – М. : Вильямс, 2003. – 496 с.
Самуельсон, П. Экономика в 2 т. / П. Самуельсон. – М. : НПО АЛГОН ВНИИСИ, 1993. – Т. 2 – 416 с.
Стігліц, Дж. Глобалізація та її тягар / Дж.Стігліц. – К. : Академія, 2003. –252 с.
Сисмонди, Ж. Новые начала политической экономии / Ж. Сисмонди. – М. : Типографии А.И. Мамонтова, 1897. – Вып. VIII. – 292 с.
Халленствент, А. Россия и Норвегия: рынки рыбных продуктов / А. Халленствент // Рыбное хозяйство. – 1996. – № 1. – С. 15–18.
Кваша, С. М. Методологічний базис прийняття суспільних рішень в аграрній політиці / С. М. Кваша // Економіка АПК. – 2013. – № 8 – С. 12–21.
Діброва, А. Д. Механізм бюджетної підтримки сільського господарства України / А. Д. Діброва // Агросвіт. – 2007. – № 15. – С. 6–11.
Газуда, М. В. Удосконалення державного регулювання процесів використання відновлюваних природних ресурсів у сільському господарстві / М. В. Газуда, В. Й. Ерфан // Науковий вісник Мукачівського державного університету. – 2015. – Вип. 2 (4). – Ч. 1. – С. 18–23.
Кваша, С. М. Аквакультурне виробництво: від наукових експериментів до промислових масштабів / С. М. Кваша, Н. М. Вдовенко // Інвестиції практика та досвід. – 2011. – № 20. – С. 7–11.
Шинкарук, Л. В. Економічний вимір участі України в інтеграційних процесах / Л.В. Шинкарук // Вісник НАНУ. – 2014. – № 5. – С. 56–61.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).