ОЦІНЮВАННЯ ЗОВНІШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ДЛЯ ЦІЛЕЙ ФІНАНСОВОГО ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Ключові слова:
середовище, фінансове планування, легка промисловістьАнотація
Актуальність теми дослідження. В статті узагальнено методики оцінювання зовнішнього середовища діяльності підприємств. Постановка проблеми. Визначено особливості зовнішнього середовища діяльності підприємств легкої промисловості. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичні основи планування й прогнозування в умовах невизначеності і ризику на рівні підприємств та галузей економіки містяться в роботах багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Темпи та рівень інфляції, які скорочують купівельну спроможність та попит; рівень зайнятості та безробіття, який визначає купівельну спроможність; рівень відсоткових ставок на капітал; стабільність національної валюти; наявність та доступність кредитів. Постановка завдання. Метою дослідження є оцінювання зовнішнього середовища діяльності підприємств легкої промисловості для цілей фінансового планування. Виклад основного матеріалу. В межах даного дослідження було проведене оцінювання зовнішнього макросередовища для підприємств легкої промисловості Київської області. Проведені дослідження та аналіз результатів експертного оцінювання свідчать про те, що антимонопольне регулювання не здійснює суттєвого впливу на діяльність підприємств легкої промисловості Київської області, при цьому значний вплив на діяльність підприємств легкої промисловості Київської області чинить податкове регулювання та вимоги екологічного законодавства, які є обов’язковим для підприємств легкої промисловості Київської області. Висновки. Доцільно відзначити, що підприємствам легкої промисловості Київської області для цілей фінансового планування треба враховувати політичні, економічні фактори та інші.Посилання
Blank, I. A. (2004). Finansovyi menedzhment [Financial management] (2nd ed., rev.). Kyiv: Elga, Nika-Tcentr [in Russian].
Kovalev, V. V. (2008). Finansovyi menedzhment: teoriia i praktika [Financial Management: Theory and Practice]. Moscow: TK Velbi, Izd-vo Prospekt [in Russian].
Tereshchenko, O. O. (2003). Finansova diialnist subiektiv hospodariuvannia [Financial activity of economic entities]. Kyiv: KNEU [in Ukrainian].
Poddierohin, A. M., Bilyk, M. D., Buriak, L. D. et al. Finansy pidpryiemstv [Business Finance] (7th ed.). Kyiv: KNEU [in Ukrainian].
Yarema, V. I., Povidaichyk, M. M. (2011). Vyrobnycha prohrama pidpryiemstv u systemi stratehichnoho planuvannia [Industrial program of enterprises in the system of strategic planning]. Uzhhorod : Zakarpattia [in Ukrainian].
Lehka promyslovist. Forum rehioniv [Light industry. Forum of the regions]. www.kievregion.net. Retrieved from http://www.kievregion.net/fr/light.shtml. [in Ukrainian].
Brimson, J. A., Antos, J. (1999). Driving Value Using Activity-Based Budgeting. New York, NY: Wiley [in English].
Brigham, E. F., Houston, J. F. (2003). Fundamentals of Financial Management (14th Ed.). New York [in English].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).