ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ І ФІНАНСОВА БЕЗПЕКА БАНКІВСЬКОГО СЕКТОРУ УКРАЇНИ : ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ТА ШЛЯХИ ВИРІШЕННЯ
Ключові слова:
банківський сектор, фінансова безпека, фінансова система, державне регулювання, банківський наглядАнотація
Актуальність теми дослідження. Сучасні умови функціонування банківського сектору в Україні характеризуються низкою дестабілізуючих тенденцій, пов'язаних з нагромадженням ризиків. Це зумовлює необхідність наукового пошуку шляхів забезпечення фінансової безпеки банківського сектору, зокрема на основі оптимізації функцій державного регулювання та нагляду за банківським сектором. Постановка проблеми. Фінансова безпека та стабільність функціонування банківського сектору об’єктивно потребує поглиблення теоретичного обґрунтування оптимізації функцій державного регулювання та нагляду за банківським сектором задля нейтралізації загроз та недопущення локальних криз. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичні підвалини до формування системи державного регулювання банківської діяльності знайшли своє відображення у наукових працях таких вчених як: О. Барановський, В.Коваленко, О.Кириченко, О. Хаб’юк та інших. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Системного дослідження потребують методологічні підходи до формування системи забезпечення безпеки страхового ринку. Постановка завдання. Поглиблення наукових поглядів щодо розвитку системи банківського регулювання та нагляду з окресленням напрямів його модернізації в сучасних умовах. Виклад основного матеріалу. В цій статті автором доведено, що важливим компонентом забезпечення фінансової безпеки банківського сектору є розбудова ефективної системи державного регулювання та нагляду за банківським сектором. Визначено основні стратегічні напрями державного регулювання банківською системою. Висновки. Розроблено пропозиції щодо розбудови системи державного регулювання та нагляду за банківським сектором, що дозволить створити фундамент для забезпечення його фінансової безпеки. В статті представлено систему регулювання та нагляду за банківським сектором з позиції забезпечення його фінансової безпеки.Посилання
Адамик, Б. П. Національний банк і грошово-кредитна політика : навч. посіб. / Б. П. Адамик. – Тернопіль : Карт-бланш, 2002. – 278 с.
Барановський, О. І. Філософія безпеки: монографія: у 2 т. / О. І. Барановський. - К. : УБС НБУ, 2014. - Т. 2 : Безпека фінансових інститутів. - 495 с.
Виговська, В. Теоретико-методологічні засади та прагматика забезпечення безпеки страхового ринку України : монографія / В. В. Виговська. – Київ : Кондор-видавництво, 2016. – 358 с.
Про Національний банк України: Закон України від 20.05.1999 № 679-XIV зі змінами та доповненнями [Електронний ресурс]. - Режим доступу.-http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/679-14.
Кльоба, Л. Г. Умови та чинники державного регулювання банківської діяльності / Л. Г. Кльоба, В. Л. Кльоба, Р. Л. Кльоба // Економiка та держава. - № 9. - 2013. - С. 42-45.
Коваленко, В. В. Стратегічні напрями реалізації макропруденційного банківського нагляду та регулювання [Електронний ресурс] / В. В. Коваленко. –Режим доступу: http://dspace.oneu.edu.ua/jspui/bitstream/123456789/1151/1/Стратегічні%20напрями%20реалізації%20макропруденційнго%20банківського%20нагляду%20та%20регулювання.pdf.
Маргасова, В. Г. Система забезпечення стійкості національної економіки та її безпеки: теорія, методологія, практика управління : монографія / В. Г. Маргасова ; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. - Чернігів : Десна Поліграф, 2014. - 415 с. : рис., табл. - Бібліогр.: с. 366-394. - 350 экз. - ISBN 978-966-2646-87-0
Самсонов, М. І. Тенденції розвитку банківського нагляду та регулювання: міжнародний та національний аспекти [Електронний ресурс] / М. І. Самсонов. - Режим доступу. https://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=5&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwj8kqqivpzUAhVlGZoKHQy8CGcQFghHMAQ&url=http%3A%2F%2Ffkd.org.ua%2Farticle%2Fdownload%2F28824%2F25816&usg=AFQjCNFOKSEHtj4rLA_TDgrglzMyo9PrVQ&sig2=JZO-V1llFCFPQpurTprx5w.
Хаб’юк, О. Банківське регулювання та нагляд через призму рекомендацій Базельського комітету: монографія / О. Хаб’юк – Івано-Франківськ : ОІППО; Снятин : Прут-Принт, 2008. – 260 с.
Щуревич, О. Розвиток системи банківського регулювання та нагляду в Україні / О. Щуревич // Вісник Львівського університету. Серія економічна. - 2015. – Вип. 52. - С. 313-319
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).