УПРАВЛІННЯ УСВІДОМЛЕНИМИ АДАПТИВНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ В УМОВАХ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ТА ФІНАНСОВОЇ ТУРБУЛЕНТНОСТІ
Ключові слова:
усвідомлені адаптивні організації, управління, адаптаціяАнотація
Актуальність теми дослідження. В умовах соціально-економічних трансформацій та фінансової турбулентності важливим завданням стає дослідження, опис і впровадження сучасних підходів до управління усвідомленими адаптивними організаціями чим і зумовлена актуальність досліджень в даній сфері. Постановка проблеми. Обґрунтування необхідності формування концепції управління усвідомленими адаптивними організаціями в умовах трансформаційних зрушень постіндустріальної економіки. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питання організаційного розвитку знаходяться в центрі уваги: Г. Хемела, Р. Фуллера, П. Друкера. Праці В. Пекаря доводять, що що в сучасній організації потрібно задавати межі відносин і формувати середовище довіри. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Визначено необхідність дослідження організаційних трансформацій і виокремлення необхідних передумов впровадження управління усвідомленими адаптивними організаціями нового покоління. Постановка завдання. Обґрунтування необхідності впровадження управління усвідомленими адаптивними організаціями нового покоління, які створюють стратегію партнерства та розкриття людського потенціалу і вибудовують сильну корпоративну культуру і отримують видатні результати. Викладення основного матеріалу. Розкрито, яких умов необхідно дотримуватися і які управлінські дії здійснити, щоб модель організаційного розвитку запрацювала результативно. В моделі усвідомленого розвитку важливо змінювати форми і системи навчання, використовувати інформаційні та технологічні інновації; створювати і підтримувати корпоративне середовище довіри і гармонії; дотримуватися комфортної психогеографії в команді і командних правил прийняття рішень. Висновки відповідно до статті. Управління усвідомленими адаптивними організаціями – це мистецтво авторського менеджменту формування сильної корпоративної культури, ідентифікації та створення загальної системи цінностей, які об'єднують і надихають організацію, зберігаючи впізнаваний, вільний, гнучкий і адаптивний стиль соціально-орієнтованого бізнесу.Посилання
Laloux, F. (2016). Otkryvaia organizatsii budushchego [Reinventing organizations]. (V. Kuliabyna, Trans). Moscow: Mann, Ivanov i Ferber [in Russian].
Morgan, G. (2008). Obrazy organizatsii [Images organization]. (I. Matveeva, R. Samunenkov, Trans). Moscow: Mann, Ivanov i Ferber [in Russian].
Kegan, R., Lahey, L. L., et al. (2016). Kultura dlia kazhdogo: kak stat organizatsiei osoznannogo razvitiia [An Everyone Culture: Becoming a Deliberately Developmental Organization]. Moscow: MIF [in Russian].
Pekar, V. (December, 2012). Raznotsvetnaia ekonomika [Multi-colored economy]. Retrieved from http://pekar.in.ua/SD%20Economics.htm [in Russian].
Pekar, V. (May 17, 2016). Vershky dlia pershoprokhodtsiv [Cream for Pioneers]. Retrieved from http://innovations.com.ua/ua/articles/opmanage/19650/vershki-dlya-pershoprohidciv [in Ukrainian].
Zaitseva, O. I., Harafonova,O. I., Yemets, N. V. (2014). Transformatsiia upravlinskykh kontseptsii v umovakh rynkovoi samoorhanizatsii [Transformation of managerial concepts in conditions of market self-organization]. Teoretychni i praktychni aspekty ekonomiky ta intelektualnoi vlasnosti – Theoretical and practical aspects of economy and intellectual property, 1(10), 1, 258-263 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).