ОСОБЛИВОСТІ ІМПЛЕМЕНТАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ТА ТОРГОВЕЛЬНОЇ ЧАСТИН УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ УКРАЇНИ З ЄС
Ключові слова:
угода про асоціацію, Європейський Союз, імплементація, зона вільної торгівліАнотація
Актуальність теми дослідження. Задекларований європейський вибір України ознаменувався підписанням Угоди про асоціацію, що започаткувало новий етап розвитку співпраці України і ЄС. Постановка проблеми. Успіх соціально-економічних реформ в Україні значною мірою залежить від імплементації Угоди про асоціацію, яка повинна стати ключовим пріоритетом державної політики нашої країни. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженню проблем, пов’язаних з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС, присвячені наукові праці І. Бураковського, В. Гейця, В. Савченка, О. Шниркова та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на наявні наукові напрацювання, питання щодо особливостей імплементації положень Угоди про асоціацію у сфері економічної та торгівельної співпраці залишаються недостатньо вивченими. Постановка завдання. Стаття спрямована на проведення аналізу загального стану імплементації економічної та торговельної частин Угоди про асоціацію між Україною та ЄС й обґрунтування шляхів її забезпечення. Виклад основного матеріалу. У статті визначено основні елементи економічної та торговельної складових Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проаналізовано загальний стан імплементації Угоди про асоціацію України з ЄС за напрямками Розділу V “Економічне та галузеве співробітництво”. Систематизовано можливості, які відкриває перед Україною Угода про асоціацію і вільна торгівля з ЄС. Визначено нові виклики та ризики, що можуть виникнути під час реалізації її положень. Обґрунтовано шляхи забезпечення імплементації Угоди. Висновки. Результатом дослідження є запропоновані шляхи прискорення імплементації Угоди про асоціацію. Лише у разі практичного виконання всіх складових Угоди про асоціацію Україна здатна отримати значні вигоди від інтеграції з ЄС.Посилання
Burakovskyi, I., Movchan, V. (Eds.). (2014). Ekonomichna skladova Uhody pro asotsiatsiiu mizh Ukrainoiu ta YeS: naslidky dlia biznesu, naselennia ta derzhavnoho upravlinnia [The economic part of the Association Agreement between Ukraine and the EU: implications for business people and government]. Kyiv [in Ukrainian].
Heiets, V. M., Ostashko, T. O., Shynkaruk, L. V. (Eds.). (2014). Otsinka vplyvu Uhody pro asotsiatsiiu / ZVT mizh Ukrainoiu ta YeS na ekonomiku Ukrainy: naukova dopovid [Assessment of the impact of the Association Agreement / FTA between Ukraine and the EU on Ukraine's economy: scientific report]. Kyiv [in Ukrainian].
Savchenko, V. (2016). Uhoda pro asotsiatsiiu Ukrainy z YeS – shliakhy realizatsii perevah [Ukraine Association Agreement with the EU – ways of benefits]. Problemy i perspektyvy ekonomiky ta upravlinnia – Problems and prospects of economics and management, 2, 24-34 [in Ukrainian].
Shnyrkov, O. I. (2014). Peredumovy ta naslidky stvorennia pohlyblenoi zony vilnoi torhivli mizh Ukrainoiu ta YES [Background and consequences of the establishment of a free trade zone between Ukraine and the EU]. Retrieved from http://www.iir.kiev.ua [in Ukrainian].
Uhoda pro asotsiatsiiu mizh Ukrainoiu, z odniiei storony, ta Yevropeiskym Soiuzom, Yevropeiskym spivtovarystvom z atomnoi enerhii i yikhnimy derzhavamy-chlenamy, z inshoi storony [The Association Agreement between Ukraine as one party and the European Union, the European Atomic Energy Community and their state-members as the other party]. zakon.rada.gov.ua. Retrieved from http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/984_011 [in Ukrainian].
EU-navihator [EU-navigator]. www.eurointegration.com.ua. Retrieved from http://www.eurointegration.com.ua/navigator [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).