АНАЛІЗ ТА ХАРАКТЕРИСТИКА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ГОСПОДАРСЬКО-ПРАВОВОЇ ТА ЕКОНОМІЧНОЇ НАУК
Ключові слова:
юридична наука, право, господарське право, господарсько-правова наука, економічна теорія, економічна наука, економікаАнотація
Актуальність теми дослідження. Господарсько-правова та економічна науки досліджують одні й ті ж економічні поняття, категорії, явища та процеси. З урахуванням важливості місць, які займають право та економіка в суспільстві, видається особливо актуальним здійснити спробу виявлення взаємозв’язку господарсько-правової та економічної наук. Постановка проблеми. У цьому дослідженні здійснена спроба розкрити взаємозв’язок науки господарського права та економічної теорії. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аналітиці розглядуваних у цій роботі питань присвячується значна увага в економічній та юридичній науках. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Тематика дослідження досить часто виявляється предметом огляду правників та фахівців економічної теорії, однак ці дослідження часто мають звужений зміст. Постановка завдання. У статті відображені сутність та перспективи розвитку взаємозв’язку господарсько-правової та економічної наук. Виклад основного матеріалу. Для осмислення взаємозв’язку науки господарського права з економічною наукою ми повинні співвіднести зміст і рамки предметів їх вивчення. Так, під наукою господарського права прийнято розуміти систему знань про юридичні основи організації та здійснення господарської діяльності. Під економічною наукою прийнято розуміти систему знань про економіку та економічні аспекти організації та здійснення господарскої діяльності. Отже, господарсько-правова та економічна науки мають досить тісний взаємозв’язок, адже у центрі їх пізнання знаходиться господарська діяльність. Висновки. Між наукою господарського права та економічною теорією існує тісний взаємозв’язок, що виявляється у низці спільних складових їх предметів пізнання та у нерозривній, всебічній і взаємозворотній взаємодії та взаємопостачанні знань.Посилання
Aparov, A. M., Onyshchenko, O. M. (2016). Hospodarske pravo Ukrainy. [Commercial law of Ukraine]. (Vol. 1). Kyiv: Istyna [in Ukrainian].
Haivoronskyi, V. M., Zhushman, V. P., Pohoretska, N. V., et al. (2005). Hospodarske pravo Ukrainy [Commercial Law of Ukraine]. V. M. Haivoronsky, V. P. Zhushman (Eds.). Kharkiv: Pravo [in Ukrainian].
Vinnik, O. M. (2009). Gospodarske pravo [Commercial law]. Kyiv: Pravova Ednist [in Ukrainian].
Smolyn, H. V. (2008). Hospodarske pravo Ukrainy. Zahalna chastyna [Commercial Law Ukraine. A common part]. Lviv: Liha – Pres [in Ukrainian].
Bazilevich, V. D., et al. (2007). Ekonomichna teoriya: politekonomiya [Economic theory: political economy]. Kyiv: Znannya-Pres [in Ukrainian].
Mocherniy, S. V. (2003). Osnovi ekonomichnyh znan [Fundamentals of Economic Knowledge]. Kyiv: Vydavnychiy tsentr «Akademia» [in Ukrainian].
Shevchenko, L. S. (2008). Osnovi ekonomichnoyi teoriyi [Fundamentals of Economic Theory]. Harkov: Pravo [in Ukrainian].
Biletska, L. V., Biletskiy, O. V., Savich, V. I. (2009). Ekonomichna teoriya (Politekonomiya. Mikroekonomika. Makroekonomika) [Economic theory (Political economy. Microeconomics. Macroeconomics]. Kyiv: Tsentr uchbovoyi literaturi [in Ukrainian].
Tsvik, M. V., Petryshyn, A. V. (2011). Pravovaya sistema Ukrainy: istoriya, sostoyanie i perspektivyi [The legal system of Ukraine: history, status and prospects]. (Vols. 1-5). Kharkiv: Pravo [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).