КОНТРОЛЬ У СИСТЕМІ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
Ключові слова:
контроль, державне управління, глава держави, ветоАнотація
Актуальність теми дослідження. Актуальність дослідження контролю в системі державного управління обумовлено монополізацією державної влади в Україні. Постановка проблеми. Законодавство країн світу є вкрай неконкретним у частині виокремлення і систематизації норм права, які визначають контрольну компетенцію глави держави. Крім того, в науці цей вид конт-ролю є фактично недослідженим. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Чимало сучасних учених (О. Бойко, О. Волощук, Н. Коваль,С. Серьогіна, Т. Скомороха, В. Сухонос, В. Шатіло, В.Шаповал) вивчали інститут глави держави. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Поза увагою вчених залишилося таке важливе питання як здійснення контролю, суб’єктом якого є глава держави, хоча глава держави у багатьох країнах наділений значними повноваженнями у сфері економічної політики держави. Постановка завдання. Метою статті є дослідження змісту і форм такого контролю, виробленні у разі необхідності пропозицій щодо оптимізації цих відносин у національній сфері державного управління. Виклад основного матеріалу. Встановлено особливості та основні форми контрольної компетенції глави держави, визначено концептуальні підходи щодо практичного здійснення цієї компетенції. Висновки. Практична реалізація контрольної компетенції глави держави має забезпечуватися системою політичних, економічних та юридичних гарантій.
Посилання
Konstantinov, F. V. (Ed.). (1967). Filosovskaia entsi-clopedia [Philosophical encyclopaedia]. (Vols. 1-5). Moscow: Sov. entsicl. [in Russian].
Busel, V. T. (Ed.). (2007). Velykyi tlumachnyi slovnyk suchasnoi yukrainskoi movy: 250 000 [Great explanatory dictionary of modern Ukrainian language: 250 000]. Kyiv: Irpin: Perun [in Ukrainian].
Prysiazhnuk, A. Y. (2011). Orhanizatsiino-pravovi zasady derzhavnoho kontrolu u sferi vykonavchoi vlady [State control in the sphere of executive power]. Kyiv: Zolota hvylia [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).