РОЗВИТОК ІНФОРМАЦІЙНО-ОСВІТНІХ ЦЕНТРІВ ДЛЯ ЗДІЙСНЕННЯ СУЧАСНОГО НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
Ключові слова:
інформаційно-освітні центри, регулювання діяльності інформаційно-освітніх центрів, державне регулюванняАнотація
Актуальність теми дослідження. Розвиток та розширення кількості інформаційно-освітніх центрів набуває особливого значення в сучасних умовах, коли відбувається швидка зміна ситуації на ринках, збільшення обсягів інформації, прискорення науково-технічного прогресу, розширення номенклатури товарів і послуг. Постановка проблеми. Важливіша роль інформаційно-освітніх центрів полягає у формуванні кадрового потенціалу економіки країни, науковців, методистів, освітніх працівників, в розвитку найважливіших напрямків науково-технічного прогресу, насамперед в області електроніки, кібернетики і інформатики. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Вагомий внесок питанням висвітлення особливостей організації освітньої та бібліотечної системи зроблено у наукових працях українських та зарубіжних науковців. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В умовах формування інноваційної економки, прогресивних змін в галузі державного управління, змін у відносинах держави та бізнесу проблема становлення і розвитку інформаційно-освітніх центрів набуває дуже важливого значення. Постановка завдання. Дослідження регулювання розвитку інформаційно-освітніх центрів системи підготовки кадрів та дослідження проблем розширення таких центрів для формування кадрового потенціалу країни. Виклад основного матеріалу. В умовах інноваційно-інвестиційної економіки, обмеження фінансових ресурсів саме бібліотеки та інші інформаційні-освітні комплекси, які не потребують великих інвестицій, характеризуються доступністю та простотою в користуванні, здатні за певної підтримки стимулювати структурну перебудову економіки, розвиток економічної науки, сприяти освітній діяльності, формуванню нормативної бази, забезпечувати широкий вибір наукової, економічної та технічної літератури, надавати доступ до електронних баз даних, як вітчизняних так і закордонних джерел. Висновки. Отже, механізм управління інформаційно-освітніми центрами забезпечує свободу економічного вибору, реалізацію власного доступу до економічних джерел інформації та взаємоузгодженість інтересів суб’єктів господарювання.Посилання
Gosudarstvenno-obshchestvennyy kharakter bibliotechnogo dela [The state-public character of the library business]. (n.d.). Kultura i iskusstvo – Culture and art. Retrieved from http://www.cultshine.ru/cses-811-1.html [in Russian].
Zakon Ukrainy «Pro biblioteky i bibliotechnu spravu» № 1561-III : vid 16.03.2000 [Law of Ukraine "On Libraries and Library Affairs" No. 1561-III : from March 16, 2000]. zakon.rada.gov.ua. Retrieved from http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1561-14 [in Ukrainian].
Sistemnost bibliotechnogo dela [Systematic librarianship]. (n.d.). Kultura i iskusstvo – Culture and art. Retrieved from http://www.cultshine.ru/cses-808-2.html [in Russian].
Moroz, N. V. (2015). Funktsii derzhavnoho upravlinnia bibliotechnoiu spravoiu v Ukraini u suchasnomu osvitnomu prostori [Functions of public administration in library science in Ukraine in the modern educational space]. Sotsialno-ekonomichnyi rozvytok rehioniv v konteksti mizhnarodnoi intehratsii – Socio-economic development of regions in the context of international integration, 18(7), 1, 13-15 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).