ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ЯК ЧАСТИНА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ТРИЛЕМИ
Ключові слова:
енергетична трилема, енергоефективність, енергозбереження, енергетична безпека, інструменти стимулювання, навколишнє середовищеАнотація
Актуальність теми дослідження. Вивчення енергоефективності як частини енергетичної трилеми є актуальним напрямом дослідження у сфері забезпечення енергетичної безпеки держави, екологічної стійкості та заохочення вільних ринків енергії для стимулювання економічного розвитку. Постановка проблеми. Важливим для України є забезпечення підвищення енергоефективності у межах рішення енергетичної трилеми: забезпечення споживачів надійними та доступними енергоносіями, по конкурентним цінам, генеруючи та використовуючи енергію таким чином, щоб захистити навколишнє середовище та інтереси майбутніх поколінь. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Аспекти енергоефективності розглядали у працях: В. Баранник, М. Войнаренко, Г. Калетнік, Л. Кицай, А. Суходоля та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Необхідність в дослідженні поточної ситуації в Україні у сфері енергоефективності, а також підведенні проміжних підсумків реформ в енергетичному комплексі України у ході виконання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом у сферах енергетики та охорони навколишнього середовища. Вивчення енергоефективності як частини енергетичної трилеми. Пошук напрямів рішень енергетичної трилеми шляхом забезпечення стабільного зростання енергоефектив-ності. Постановка завдання. Дослідження енергоефективності як частини енергетичної трилеми. Вивчення аналітичної інформації про стан енергоефективності в Україні в аспектах енергетичної безпеки, стимулювання економічного розвитку та формування вільного та справедливого енергетичного ринку, забезпечення екологічної стійкості та переходу на чисту енергію. Викладення основного матеріалу. В статті розглянуті проблеми та перспективи підвищення ефективності використання енергоресурсів в Україні в аспекті вивчення енергоефективності як частини енергетичної трилеми. Висновки. Виявлені проблеми та рекомендації щодо підвищення енергоефективності в Україні на основі її розгляду як частини енергетичної трилеми.Посилання
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. [State Statistics Service of Ukraine]. (2017). Enerhetyka - Power engineering. ukrstat.gov.ua. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua [in Ukrainian].
Import gaza v Ukrainu za 4 mes. 2017 godu. uvelichilsya na 64,7% [The import of gas to Ukraine for 4 months in 2017 increased by 64.7%] (2017, 3 May). uaenergy.com.ua. Retrieved from http://uaenergy.com.ua/post/28905/importgaza-v-ukrainu-za-4-mes-2017-g-uvelichilsya-na [in Russian].
Key World Energy Statistics 2016 (2016). International Energy Agency. Retrieved from https://www.iea.org/publications/freepublications/ publication/KeyWorld2016.pdf [in English].
Regulatory indicators for sustainable energy: a global scorecard for policy makers (2016). worldbank.org Retrieved from http://documents.worldbank.org/curated/en/538181487106403375/Regulatory-indicators-for-sustainable-energy-aglobal-scorecard-for-policy-makers [in English].
Enerhetychna haluz Ukrayiny: pidsumky 2016 roku [Energy sector of Ukraine: the results of 2016]. (2016). razumkov.org.ua. Retrieved from http://razumkov.org.ua/uploads/article/2017_ENERGYFINAL.pdf [in Ukrainian].
Rozporiadzhennia Kabinetu Ministriv Ukrainy Pro Natsionalnyi plan dii z enerhoefektyvnosti na period do 2020 roku [Оrder of the Сabinet of Ministers of Ukraine On the National Energy Efficiency Action Plan for the period up to 2020] (2015, 25 November). zakon2.rada.gov.ua. Retrieved from http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1228-2015-%D1%80 [in Ukrainian].
Postanova Kabinetu Ministriv Pro Natsionalnyi plan dii z enerhoefektyvnosti na period do 2020 roku [Decree of the Cabinet of Ministers On the National Energy Efficiency Action Plan for the period up to 2020]. (1997). zakon.rada.gov.ua Retrieved from http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/1505-97- %D0%BF [in Ukrainian].
Spetsproekt kompanii DTEK «Solnechnye milliardy»: Kogda Ukraina smozhet stat energonezavisimoy [Special project of DTEK company “Solar Billions”: When Ukraine can become non-volatile]. (2017). liga.net. Retrieved from http://www.liga.net/projects/energoeffectivnost [in Russian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).