КОНЦЕПТУАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ РОЗРОБКИ ТА ВПРОВАДЖЕННЯ МЕХАНІЗМУ ФОРМУВАННЯ ІНСТИТУТУ ДОВІРИ НА РИНКУ ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-1-2(14)-8-15Ключові слова:
довіра, інститут довіри, механізм, принцип, ринок фінансових послугАнотація
Актуальність теми дослідження. Для розбудови ринку фінансових послуг необхідно провести реформу в цій сфері та впровадити заходи для підвищення рівня довіри між основними учасниками такого ринку. Постановка проблеми. Реалії української системи державного регулювання діяльності фінансових посередників засвідчують, що впровадження нових ідей, концепцій або положень у цій сфері вимагає побудови ефективного механізму їх реалізації. Він повинен бути чітко окреслений у теоретичній та методологічній площині з обґрунтуванням його складових. Аналіз останніх досліджень і публікацій. До робіт у сфері функціонування ринку фінансових послуг варто віднести праці таких науковців: Боброва Є. А., Бондаренка Є. П., Вишиваної Б. М., Войтенка О. М., Коваленко Ю. М., Рекуненка І. І., Смагіна В. Л., УнецьХодаківської В. П., Юрія С. І., Ящук В. В., Asmundson I., Herring R., Stijn C., Wyman О. та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Незважаючи на напрацювання в цій сфері, не розробленими залишаються теоретичні та методичні засади обґрунтування механізму формування довіри на ринку фінансових послуг. Постановка завдання. Метою роботи є розробка положень створення та впровадження механізму формування інституту довіри на ринку фінансових послуг. Виклад основного матеріалу. Визначено важливість розробки та впровадження механізму формування довіри на ринку фінансових послуг для подальшого розвитку такого ринку. Описуються основні елементи такого механізму, зв’язки між ними та визначається їх сутність і роль у процесі розбудови такого ринку. У межах механізму ідентифіковано його мету, принципи, функції, блоки забезпечення, методи та інструменти. Зазначено, що механізм повинен діяти з метою отримання конкретних результатів, види яких визначено. Висновки. У статті обґрунтовані засади розробки та впровадження механізму формування інституту довіри на ринку фінансових послуг.Посилання
Bevziuk, N. A. (2015). Poniattia ta skladovi investytsiinoho mekhanizmu rozvytku pidpryiemstva [Concepts and components of the investment mechanism of enterprise development]. Mizhnarodnyi naukovyi zhurnal. Ekonomichni nauky – International scientific journal. Economic sciences, 2, 15 [in Ukrainian].
Busel, V. T. (Ed.) (2005). Velykyi tlumachnyi slovnyk suchasnoi ukrainskoi movy [Great explanatory dictionary of modern Ukrainian language]. Kyiv; Irpin: Perun [in Ukrainian].
Rybak, S. O., Lazebnyk, L. L. (2007). Taksonomiia definitsii finansovoi sfery [Taxonomy of the definitions of the financial sphere]. Ekonomichna teoriia – Economic theory, 2, 34–45 [in Ukrainian].
Sho, R. B. (2000). Kliuchi k doveriiu v orhanizatsii: rezultativnost, poriadochnost, proiavlenie zaboty [Keys to trust in the organization: efficiency, decency, caring]. Moscow: Delo [in Russian].
Slovar Ozhegova. tolkovyy slovar russkogo yazyka [Dictionary of Ozhegov. Explanatory dictionary of the Russian language]. www.ozhegov.org. Retrieved from http://www.ozhegov.org/words/15796.shtml [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).