ДО ПИТАННЯ ПРО ПРИНЦИП СПРАВЕДЛИВОСТІ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-2-2(14)-99-102Ключові слова:
облікова ставка, принцип справедливості, грошові зобов’язання, пеня, фізична особаАнотація
Актуальність теми дослідження. Дослідження проблеми виконання грошових зобов’язань у сфері банківських відносин зумовлено порушенням принципу справедливості щодо фізичних осіб. Постановка проблеми. Держава фактично усунулася від регулювання кредитних відносин у сфері забезпечення виконання грошових зобов’язань, що виникають між фізичною особою і банком. Аналіз останніх досліджень та публікацій. Чимало сучасних учених (І. Безклубий, Т. Боднар, О. Дзера, А. Колодій, В. Луць, І. Опадчий та інші) вивчали інститут виконання грошових зобов’язань. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Поза увагою вчених залишилося питання захисту прав тих фізичних осіб, які мають грошові зобов’язання перед банком і не мають статусу суб’єкта підприємницької діяльності. Постановка завдання. Метою статті є вироблення законодавчих пропозицій з урахуванням міжнародної і зарубіжної практики в аспекті захисту прав фізичних осіб, які мають грошові зобов’язання перед банком. Виклад основного матеріалу. Визначено специфіку правового регулювання договірних відносини між банками та одержувачами грошових коштів в аспекті відповідальності за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань, обґрунтовано пропозиції до законодавства. Висновки. Запропоновано вирішити проблему порушення принципу справедливості в аспекті виконання грошових зобов’язань у сфері банківських відносин шляхом законодавчих змін.Посилання
Zakon Ukrainy pro vidpovidalnist za nesvoiechasne vykonannia hroshovykh zoboviazan: vid 22 lystopada 1996 r., № 543/96-VR [Law of Ukraine on Responsibility for late fulfilment of monetary obligations: from November 22 1996, № 543/96-ВР]. (1997). Vidomosti Verkhovnoi Rady – Bulletin of Verkhovna Rada of Ukraine, 5 [in Ukrainian].
Grazhdanskoe ulozhenie Germanii ot 18 avgusta 1896 g. [Civil code of law of Germany of August 18, 1896]. (2006). Moscow [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
2021-08-30
Як цитувати
Zadorozhnia, H. V., Zadorozhnyi, Y. A., & Kotsiuba R. О. (2021). ДО ПИТАННЯ ПРО ПРИНЦИП СПРАВЕДЛИВОСТІ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИКОНАННЯ ГРОШОВИХ ЗОБОВ’ЯЗАНЬ. Науковий вісник Полісся, 2(2(14), 99–102. https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-2-2(14)-99-102
Номер
Розділ
ФІНАНСИ. БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).