ПРОБЛЕМИ ІННОВАЦІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ Й РОЗВИТКУ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-2-2(14)-154-159Ключові слова:
управлінський персонал, професійна підготовка та розвиток, менеджмент-освіта, інноваційна освітня технологіяАнотація
Актуальність теми дослідження. Впровадження інноваційних освітніх технологій є запорукою ефективного використання людських ресурсів організації та підвищення їх ефективності. Постановка проблеми. Інтерес до процесу професіоналізації управлінських кадрів зростає. Отже, визначення основних тенденцій в менеджмент-освіті та усунення проблем, що заважають ефективному використанню технологій розвитку та підготовки персоналу, потребують детального розгляду. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питанням аналізу теоретичних та практичних аспектів професіоналізації управлінських кадрів присвячені наукові роботи Р. Ансоффа, М. Армстронга, Е. Кузнєцова. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Розробка комплексного підходу до використання інноваційних технологій підготовки персоналу у процесі їх професіоналізації залишається недостатньо опрацьованим науковим питанням. Постановка завдання. Виділити основні інноваційні технології підготовки управлінського персоналу та визначити рівень ефективності їх імплементації в освітній процес. Виклад основного матеріалу. Визначаються проблеми використання освітніх технологій в підготовці управлінських кадрів в Україні та причини їх виникнення. Розглянуто шляхи їх подолання. Проведено порівняльний аналіз традиційних та інноваційних освітніх технологій підготовки. Визначено ефективність впровадження інноваційних освітніх технологій. Висновки. Було виявлено, що найбільш ефективними методами підготовки управлінських кадрів є практика навчання на робочому місці, формування «софт-скілс», створення корпоративних університетів. Однак є необхідність формування законодавчого, фінансового та методичного підґрунтя для їх використання. Запропоновано комплексний підхід щодо використання інноваційний освітніх технологій.Посилання
Bazhyn, A. S. (2015). Analiz metodov razvitiia personalaorganizatsii v praktike menedzhmenta zarubezhnykh stran [Analysis of methods of personnel development of organization in the international management practice]. Science Time, 3 (15), 53-58 [in Russian].
Shoptenko, V. (08 July, 2009). Innovatsii v biznes-obrazovanii [Innovations in the business education]. Retrieved from http://hrliga.com/index.php?module=profession&op= view&id=1102 [in Russian].
Cofer, D. A. Informal Workplace Learning. PracticeApplication Brief. U.S. Department of Education: Clearinghouse on Adult, Career, and Vocational, 10. Retrieved from http://www.calpro-online.org/eric/docs/pab00019.pdf [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).