ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ПЕРСОНАЛУ В АСПЕКТІ КАДРОВОЇ БЕЗПЕКИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-2-2(14)-173-179Ключові слова:
конкуренція, конкурентні переваги, конкурентоспроможність, концепція управління, кадрова безпекаАнотація
Актуальність теми дослідження. Дослідження конкурентоспроможності персоналу є актуальним, оскільки вона є одним із ключових чинників розвитку підприємств. Постановка проблеми. Доцільно вивчити конкретний інструментарій управління конкурентоспроможністю персоналу для виявлення можливостей його застосування на вітчизняних підприємствах. Аналіз останніх досліджень і публікацій. У наукових працях таких вчених, як, Кротова Н. В., Молодчік А. В. Сотнікова С. І., та ін. досліджено теоретичні та практичні проблеми управління конкурентоспроможністю персоналу. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Дослідниками ще недостатньо опрацьовані методологічні проблеми управління конкурентоспроможністю персоналу в аспекті кадрової безпеки, що ускладнює практичне застосування відповідних управлінських механізмів. Постановка завдання. Стаття покликана на основі теоретичних узагальнень та практичного досвіду підприємств виробити орієнтири управління конкурентоспроможністю персоналу. Виклад основного матеріалу. Досліджено та класифіковано основні інструменти кадрової служби на різних етапах розвитку персоналу. Проаналізовано основні положення концепцій управління конкурентоспроможністю персоналу та досліджено вітчизняний та зарубіжний досвід їх реалізації. Розроблено методику управління конкурентними перевагами персоналу в аспекті кадрової безпеки. Висновки. Підходи до підвищення лояльності персоналу вітчизняних підприємств, його мотивація до освітньо-професійного зростання мають бути концептуально перебудовані на основі застосування різноманітних стимулюючих систем для окремих категорій персоналу з метою мотивації досягнень.Посилання
Odegov, Yu. G., Rudenko, G. G. & Babynina, L. S. (2007). Ekonomika truda [Labor Economics]. Moscow: Publishing House "Alfa-Press" [in Russian].
Krotova, N. V., Klepper, E. V. (2005). Upravlenie personalom [Personnel Management]. Moscow: Finansy i statistika [in Russian].
Molodchik, A. V., Molodchik, M. A. (2005). Menedzhment: strategija, struktura, personal, znanie [Management: strategy, structure, personnel, knowledge]. Moscow: Publishing House of State University Higher School of Economics [in Russian].
Sotnikova, S. I. (2006). Konkurentosposobnost na rynke truda: genezis sotsialno-ekonomicheskoho soderzhaniia [Competitiveness in the labor market: the genesis of socio-economic content]. Marketing v Rossii i za rubezhom – Marketing in Russia and Abroad, 2, 95-107 [in Russian].
MAN Truck & Bus Report. www.mantruckandbus.pl. Retrieved from http://www.mantruckandbus. pl/pl/press___media/press_details_121735.html [in English].
Ofitsiinyi veb-sait АvtоКrAZ [Official website AutoKrАz]. www.autokraz.com.ua. Retrieved from http://www.autokraz. com.ua/rus/news/pr/2015.01/090127_0.php [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).