ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ЗМІНАМИ ЯК БАЗИСУ СТРАТЕГІЧНОГО РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ОРГАНІЗАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-3(15)-7-11Ключові слова:
механізм управління змінами бізнес-організації, стратегічний розвиток, трансформація, бізнес-організаціяАнотація
Актуальність теми дослідження. Складність і багатовекторність впливу зовнішніх чинників зумовлюють необхідність формування такої системи управління бізнес-організаціями, яка б була готова та спроможна не тільки передбачити нові тенденції розвитку, а й відповідно реагувати на них, модернізуючи підходи до управління всіма внутрішніми процесами функціонування бізнес-організації. Постановка проблеми. Подальшого дослідження потребують проблеми розробки механізму управління змінами бізнес-організацій, у тому числі: планування змін, оцінка та моніторинг здійснення змін Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженням та виокремленням процесів управління змінами, а також формуванням механізмів управління цими процесами, займалися ряд науковців, а саме: І. Адизес, Л. Грейнер, Ф. Гуіяр, Дж. Дак, Р. Дафт тощо. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В літературі наведено різні підходи до формування механізмів управління, але подальшого дослідження потребують умови формування механізму управління змінами бізнес-організації. Постановка завдання. Мета даної наукової статті полягає у виокремленні та узагальненні підходів до формування механізму управління змінами як основи стратегічного розвитку бізнес-організації. Викладення основного матеріалу. В статті наведено підходи до визначення поняття «зміни» з економічної та філософської точок зору. Обґрунтовано та виокремлено поняття «механізм управління змінами бізнес-організації». Представлено підходи до формування механізму управління змінами в бізнес-організації як основи її стратегічного розвитку. Висновки відповідно до статті. Для забезпечення управління будь-якими змінами необхідно створити методичну та методологічну базу, яка дозволить керівникам підприємств проектувати і реалізовувати процеси змін, оцінювати їх ефективність.Посилання
Azriliyan, A. N., etc. (2002). Bolshoy ekonomicheskiy slovar [Large economic dictionary]. (5th ed., rev.). Moscow: Institut novoy ekonomiki [in Russian].
Slovar po proforientatsii i psikhologicheskoy podderzhke [Dictionary on career guidance and psychological support]. vocabulary.ru. Retrieved from http://vocabulary.ru/dictionary [in Russian].
Voytov, A. G. (2003). Filosofiya: uchebnoe posobie dlya aspirantov [Philosophy: a manual for post-graduate students]. Moscow: Izdatelsko-torgovaya korporatsiya «Dashkov i Ko» [in Russian].
Tarasyuk, H. M. (2010). Management of changes in the enterprise management system [Managing Changes in the Enterprise Management System]. Visnyk Zhytomyrskoho derzhavnoho tekhnolohichnoho universytetu. Seriia: Ekonomichni nauky – Bulletin of Zhytomyr State Technological University. Series: Economic Sciences, 2 (52), 287-291 [in Ukrainian].
Kasych, A., Vochozka, M. (2017). Theoretical and methodical foundations of sustainable management in modern companies. Marketynh i menedzhment innovatsii – Marketing and management of innovations, 2, 298-305 [in English].
Ihnatieva, I. A., Mykytenko, V. V. (2010). Formuvannia potentsialu sotsialno-ekonomichnykh ta orhanizatsiinykh zmin [Formation of the potential of socio-economic and organiza-tional changes]. Kyiv: Vydavnytstvo PP Vyshemyrskyi V. S. [in Ukrainian].
Hammer, M., Champy, J. (1993). Reengineering the Corporation: A Manifesto for Business Revolution. London: Nicholas Brealey Publishing [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).