ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК МІЖ КОРОТКОСТРОКОВИМИ КОЛИВАННЯМИ ТА ФАЗАМИ ЕКОНОМІЧНОГО ЦИКЛУ В УМОВАХ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-3(15)-25-31Ключові слова:
дестабілізація, соціально-економічна стабільність, шок, коротко-строкові коливання, фазі економічного циклуАнотація
Актуальність теми дослідження. Україна продовжує зазнавати втрат внаслідок економічного спаду та збройного конфлікту в Луганській та Донецьких областях. Результатом дестабілізації реальних умов функціонування національної економіки стало посилення дисбалансу її інвестиційної та споживчої підсистем. Постановка проблеми. Економісти та політики до цього часу не мають всеосяжної інформації щодо інституційних та фінансових механізмів відповідальних за забезпечення соціально-економічної стабільності та збалансовані підсистем національної економіки. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Зростання уваги наукової спільноти було обумовлено розмаїттям чинників дисбалансу: екологічні катастрофи та тероризм (Роуз, 2005; Хельтберг, 2009); еволюційний тренд (Мартін, 2013; Плотніков, 2013); глобальною фінансово-економічною кризою (Аугустін та ін., 2013; Хамільтон, 2012). Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Сучасною традицією серед економістів було вивчення економічних циклів як явищ економічної нестабільності. Слід очікувати, що короткострокових коливання економічних параметрів обумовлені та пов’язані саме з фазами економічного циклу. Постановка завдання. Метою статті є обґрунтування гіпотези щодо існування суттєвого зв’язку між параметрами короткострокових коливань та фазами економічних циклів. Виклад основного матеріалу. Результати ANOVA-аналізу свідчить про суттєву різницю між рівнем коливань (RLF)-параметрів кожної фази економічного циклу. Статистично істотною ця різниця є для RLF(GFC) – рахунків. Результати порівняння макро індикаторів та RLF-рахунків вказують на відсутність істотного зв’язку між рівнем коливань та динамікою абсолютних параметрів. Висновки. Результати свідчать, що динаміка коливань обумовлена зміною механізмів пов’язаних з формуванням національної соціально-економічної системи. «Циклічні коливання» є не статичною характеристикою, а динамічним процесом обумовленим як впливом шоків, так і структурними та інституційними змінами в економіці.Посилання
Rose, A., Liao, S-Y. (2005). Modelling regional economic resilience to disasters: a computable general equilibrium model of water service disruptions. Journal of Regional Science, 45, 75-112 [in English].
Heltberg, R., Siegel, P., Jorgensen, S. (2009). Addressing Human Vulnerability to Climate Change: Toward 'No Regrets' Approach. Global Environmental Change, 19(1), 89-99 [in English].
Martin, R. L. (2014). Path dependence and the spatial economy: a key concept in retrospect and prospect’, in Fischer, M. M. and Nijkamp, P. (eds): Handbook of Regional Science. Springer, Heidelberg [in English].
Plotnikov, D. (2013). Hysteresis in unemployment and jobless recoveries. UCLA, Working paper [in English].
Augustine, N., Wolman, H., Wial, H., McMillen, M. (2013). Regional Economic Capacity, Economic Shocks and Economic Resilience. MacArthur Foundation Network on Building Resilient Regions, Working Paper May, Institute of Government Studies. Berkeley: University of California [in English].
Hamilton, J. D., Owyang, M. T. (2012). The Propagation of Regional Recessions. Review of Economics and Statistics, 94(4), 935-947 [in English].
Kovalev, V., Burlutskiy, S., Burlutska, S. (2017). The «resources curse» phenomenon in context of socio-economic transformation of Ukrainian economy, in Głowski, P. and Kvilinskyi O. (eds). Economic transformation in Ukraine: comparative analysis and European experience. (pp. 147-155). Warsaw: Consilium Sp. z o.o. [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).