КООРДИНАЦІЯ КОРПОРАТИВНИХ КОНФЛІКТІВ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2018-3(15)-83-89Ключові слова:
конфлікт, типи корпоративних конфліктів, методи вирішення конфліктів, посередництво, арбітраж, корпоративне управлінняАнотація
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах зростає роль і значення управління поведінкою стейкхолдерів, що сприятиме стабільному розвитку корпорації. Постановка проблеми. Зниження кількості корпоративних конфліктів сприятиме конструктивній взаємодії із зацікавленими сторонами в процесі корпоративного управління. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Українські дослідники зосереджують свою увагу на обмеженні прав міноритарних акціонерів мажоритарними (О. В. Гарагонич, [1]), а також зниження ринкової вартості корпорацій через корпоративну дисгармонію, що представила у дослідженнях T. В. Momoт [3]. Незважаючи на вагомість досліджень у сфері управління потребує розвитку технологія управління корпоративними конфліктами в умовах нестабільності і невизначеності умов зовнішнього середовища. Постановка завдання. Метою дослідження є розвиток типології конфліктів, удосконалення методів їх вирішення. Виклад основного матеріалу. Авторами було визначало рівень корпоративної напруженості вітчизняних підприємств та найбільш поширена причина організаційних розбіжностей - незадоволеність роботою менеджера. Дослідження передбачає внесення коректив, необхідних для запобіганню конфлікту та визначає методи їх вирішення. Дослідження показало, що 69% корпорацій використовують посередниників (третю сторону) як засіб вирішення конфліктів. Висновки. Стаття визначає корпоративні конфлікти та методи, які українські компанії використовують для їх запобігання та уникнення. Демонструє зв'язок між ключовими показниками та рівнем корпоративної напруженості, яка є загрозою для організаційного клімату та продуктивності компанії.Посилання
Harahonych, O. V. (2016). Konflikt interesiv aktsioneriv i aktsionernoho tovarystva [Conflict of interests of shareholders and joint-stock company]. Chasopys tsyvilnoho i kryminalnoho sudochynstva – Journal of Civil and Criminal Proceedings, 2, 121-135 [in Ukrainian].
Mishchuk, Ye. V., & Kabachenko, Ya. V. (2015). Problemy efektyvnoi orhanizatsii publichnoho korporatyvnoho upravlinnia [Problems of effective organization of public corporate governance]. Ekonomichnyi prostir – Economic space, 104, 196-205 [in Ukrainian].
Momot, T. V. (2006). Vartisno-oriientovane korporatyvne upravlinnia: vid teorii do praktychnoho vprovadzhennia [Cost-oriented corporate governance: from theory to practical implementation]. Kharkiv: KhNAMH [in Ukrainian].
Boulding, K. E. (1963). Conflict and Defence: a general theory. New York: Harper Tochbooks [in English].
Coser, L. A. (1956). The functions of social conflict. New York: Free Press [in English].
Dahrendorf, R. (1959). Class and Class Conflict in Industrial Society. Stanford: Stanford University Press [in English].
Jensen, M. C., & Meckling, W. H. (1976). Theory of the firm: Managerial behavior, agency costs and ownership structure. Journal of financial economics, 3(4), 305-360 [in English].
Shleifer, A., & Vishny, R. W. (1989). Management entrenchment: The case of manager-specific investments. Journal of financial economics, 25(1), 123-139 [in English].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).