ДЕЯКІ АСПЕКТИ ВПЛИВУ ПАНДЕМІЇ COVID-19 НА РОЗВИТОК ТУРИЗМУ В СВІТІ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2021-1(22)-26-33Ключові слова:
туризм; пандемія; криза; перезавантаження; сталий розвитокАнотація
Нині ми є свідками значного падіння показників туристичних прибуттів та надходжень від туризму, що отримало глобальні масштаби.
Зумовлений пандемією період зупинки і перезавантаження туристичного ринку треба використати для осмислення і забезпечення переходу туризму на якісно новий рівень.
У дослідженнях, проведених силами різних міжнародних організацій (OON, UNWTO, WTTC, CCSA), в основному, описуються збитки, завдані економіці та суспільству внаслідок прийняття карантинних заходів, та можливі загрози для економіки туризмозалежних країн.
Проте, ця криза може стати і поштовхом до переоцінки цінностей, пов’язаних з туризмом, змусить здійснити його перезавантаження на давно обґрунтованих, але так мало запроваджених у практику господарювання засадах сталого розвитку.
Метою даної статті є огляд наслідків від скорочення туристичних потоків, викликаного пандемією, і можливостей, які можуть потенційно перетворитися на речі, що в майбутньому поставлять туристичну сферу на якісно новий щабель розвитку.
Характер впливу на економіку нинішнього занепаду туристичної галузі є майже виключно негативним. Але у такому кризовому стані є і деякі позитивні моменти. По-перше, стала очевидною недоцільність тотального захоплення туристичною сферою як економічною панацеєю. По-друге, стала більш доступною нерухомість для резидентів рекреаційних районів. По-третє, є сподівання, що криза, зумовлена пандемією, пришвидшить перехід до більш досконалих та ефективних форм організації туризму.
Таким чином, кризовий стан може стати рушійною силою, яка змінить парадигму подальшого розвитку туризму, що позитивно позначиться на екологічній, соціальній та економічній ефективності туризму.
Посилання
International Tourism Highlights, 2020 Edition. (2021). UNWTO, Madrid, DOI: https://doi.org/10.18111/9789284422456 [in English].
Sostavlen reyting negativnykh dlya turizma faktorov [The Rating of Negative Factors for Tourism Has Been Completed]. www.atorus.ru. Retrieved from https://www.atorus.ru/ news/press-centre/new/35112.html [in Russian].
COVID-19 and Tourism. Tourism in Pre-Pandemic Times. www.unwto.org. Retrieved from https://www.unwto.org/covid-19-and-tourism-2020 [in English].
Kontseptualnaya zapiska: COVID-19 i perestroyka sektora turizma [Concept Note: COVID-19 and Tourism Sector Restructuring]. (2020). www.un.org. Retrieved from https://www.un.org/sites/un2.un.org/files/policy_brief_covid19_and_transforming_tourism_russian.pdf [in Russian].
To Recovery&Beyond: The Future of Travel&Tourism in theWake of COVID-19.World Travel&Tourism Council: September 2020. Retrieved from https://wttc.org/Initiatives/To-Recovery-Beyond [in English].
How COVID-19 is changing the world: a statistical perspective. unstats.un.org. Retrieved from https://unstats.un.org/unsd/ccsa/documents/covid19-report-ccsa.pdf [in English].
UNWTO World Tourism Barometer. (2021). Vol 19, No 1. Retrieved from https://www.e-unwto.org/doi/epdf/10.18111/wtobarometerrus.2021.19.1.1 [in English].
UNWTO Tourism Highlights, 2017. tourlib.net. Edition Retrieved from https://tourlib.net/wto/WTO_highlights_2017.pdf [in English].
Tceny na ispanskuiu nedvizhimost v 2021 godu: statistika, obzor trendov i prognozy spetcialistov [Prices for Spanish realestate in 2021: statistics, trend overview and expert forecasts]. (2021). estate-spain.com. Retrieved from https://estate-spain.com/info/ceny-na-nedvizhimost-v-ispanii-2021 [in Russian].
Tseny na ispanskuyu nedvizhimost: obzor trendov 2018 goda i prognozna 2019 [Spanish Property Prices: Review of 2018 Trends and Forecast for 2019]. (2021). estate-spain.com. Retrieved from https://estate-spain.com/info/stoimost-nedvizhimosti-v-ispanii-2019 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).