Державне регулювання економіки в умовах цифровізації: напрями та особливості здійснення
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2022-1(24)-47-57Ключові слова:
цифровізація; трансформація; цифрова трансформація; інформаційно-комунікаційні технології; економічна системаАнотація
У статті проведено аналіз теоретичних положень здійснення державного регулювання цифрового розвитку економічних систем у частині виокремлення та опису базових напрямів такого регулювання. Результати дослідження дозволили визначити два напрями такого регулювання: поведінковий та просторовий, описано їхні специфічні риси та особливості використання в умовах становлення цифрової економіки.
Також встановлено, що для ефективного здійснення державного регулювання цифрового розвитку економічних систем необхідно сформувати та системно впроваджувати збалансовану державну політику в цьому напрямку.
Посилання
Дубина М. В. Концептуальні аспекти дослідження сутності діджиталізації та її ролі в розвитку сучасного суспільства / М. В. Дубина, О. М. Козлянченко //
Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2019. – № 3(19). – С. 21-32. – DOI: 10.25140/2411-5215-2019-3(19)-21-32.
Карчева Г. Цифрова економіка та її вплив на розвиток національної та міжнародної економіки [Електронний ресурс] / Г. Карчева, Д. Огородня, В. Опе-
нько // Фінансовий простір. – 2017. – № 3(27). – С. 13-21. – Режим доступу: https://cutt.ly/kLseQnd.
Класифікація видів економічної діяльності. ДК 009:2010 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/vb457609-10#Text.
Ляшенко В. І. Цифрова модернізація економіки України як можливість проривного розвитку : монографія / В. І. Ляшенко, О. С. Вишневський. – К. : Інститут
економіки промисловості НАН України, 2018. – 252 с.
Федишин М. П. Механізм державного регулювання кризових явищ банківської галузі в умовах глобальних викликів [Електронний ресурс] / М. П. Федишин, А. В. Жаворонок, Н. О. Ковальчук // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія: Міжнародні економічні відносини та світове господарство. – 2019. – № 28. – С. 121-125. – Режим доступу: https://doi.org/10.32782/2413-9971/2019-28-53.
Шапошников К. С. Вплив інституційного середовища на інноваційний розвиток економіки регіону / К. С. Шапошников // Причорноморські економічні студії. – 2018. – Вип. 29. – С. 34-36.
Штець Т. Ф. Державне регулювання розвитку сектора цифрової економіки України [Електронний ресурс] : дис. … д-ра філософії / Т. Ф. Штець ; Львівський
торговельно-економічний університет. – Львів, 2021. – 240 с. – Режим доступу: https://cutt.ly/7NRY8c7.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).