Концептуальні засади стратегічного управління сферою охорони здоров’я
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2022-2(25)-20-32Ключові слова:
охорона здоров’я; медична сфера; стратегічне управління; стра- тегія; інновації; державне регулюванняАнотація
У статті обґрунтовано основні теоретичні засади стратегічного управління сферою охорони здоров’я. Мета статті полягає у формуванні концептуальних засад стратегічного управління галузі охорони здоров’я в умовах трансформаційних процесів. Обґрунтовано, що стратегічне управління сферою охорони здоров`я доцільно розглядати в контексті цільової спрямованості та суб`єктнооб`єктному підході. Визначено основні характерні властивості функціонування галузі охорони здоров’я, що формують передумови до застосування підходів стратегічного управління. Сформульовано мету та завдання стратегічного управління зазначеною сферою діяльності, визначено основні функції та методи, суб’єкти та об’єкти управління. Обґрунтовано теоретичні засади ефективності стратегічного управління системою охорони здоров’я. Визначено пріоритети інноваційного розвитку галузі та напрямки формування інноваційної інфраструктури в контексті стратегічного управління. Обґрунтовано важливість стратегічного управління сферою охорони здоров’я на муніципальному рівні.
Посилання
Борщ В. І. Дослідження функціональної системи управління фінансовими механізмами в сфері охорони здоров’я України / В. І. Борщ // Ринкова економіка:
сучасна теорія і практика управління. – 2020. – Т. 19, № 2(45). – С. 144-168.
Дубина М. В. Стратегічні пріоритети розвитку сфери охорони здоров’я в Україні: фінансові аспекти / М. В. Дубина, А. В. Роговий, Т. В. Забаштанська //
Науковий вісник Полісся. – 2020. – № 3(23). – С. 158-165.
Забаштанський М. М. Пріоритетні підходи до фінансового забезпечення сфери охорони здоров’я Україні / М. М. Забаштанський, Д. М. Драгунов, І. М. Зуб
// Науковий вісник Полісся. – 2020. – № 3(23). – С. 93-101.
Інституційна трансформація державного управління охороною здоров’я: Україна та іноземний досвід : колективна монографія / за наук. ред. д.е.н., проф.
І. Л. Сазонця. – Рівне : Волин. обереги, 2019. – 396 с.
Напрями управління впровадженням, діяльністю та вишколом фахівців сімейної медицини в Україні : монографія / І. І. Фуртак, Р. Ю. Грицко, Б. Б. Лемішко,
Р. С. Морочковський. – Львів : Сполом, 2013. – 188 с.
Холодницька А. Можливості використання компетентнісного підходу в управлінні медичними закладами в умовах реформування системи охорони здо-
ров’я / А. Холодницька, М. Лук’яшко // Проблеми і перспективи економіки та управління. – 2020. – № 1 (21). – С. 108-114.
Національна стратегія реформування системи охорони здоров'я в Україні на період 2015-2020 роки [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://moz.gov.ua/strategija.
Концепція розвитку охорони здоров'я населення України : Указ Президента України від 07.12.2000 № 1313/2000. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1313/2000.
Перерва І. О. Стратегічне управління підприємством як основний інструмент в руках сучасного керівника / І. О. Перерва, В. Ю. Єдинак // Innovation and
Sustainability. – 2022. – № 3. – С. 159-164.
Галушка З. І. Стратегічний менеджмент : навчально-методичний посібник / З. І. Галушка, І. Ф. Комарницький. – Чернівці : Рута, 2006. – 248 с.
Шершньова З. Є. Стратегічне управління : навч.-метод. посібник / З. Є. Шершньова, С. В. Оборська, Ю. М. Ратушний. – К. : КНЕУ, 2001. – 232 c.
Leavitt M. Medscape’s response to the Institute of Medicine Report: Crossing the quality chasm: a new health system for the 21st century / M. Leavitt // Med. Gen.
Med. – 2001. – № 3(2). – Р. 2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).