Теоретичні засади інновацій у агропродовольчій сфері
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2022-2(25)-59-76Ключові слова:
інновації; інноваційний розвиток; інноваційна діяльність; інноваційні технології; агропродовольча сфераАнотація
У статті проведено аналіз інноваційної активності в агропродовольчій сфері на сучасному етапі. Наведено основні проблеми та недоліки інноваційного розвитку в зазначеній галузі, розглянуто найбільш впливові чинники, які тимчасово зупиняють розвиток та впровадження інноваційних технологій у агропромисловість.
Основними завданнями дослідження визначено такі: проаналізувати процеси інноваційного розвитку в агропромисловій галузі господарства в Україні; виявити основні недоліки та проблеми, які спричиняють гальмування інноваційного розвитку в цій галузі; навести чинники, які сприятимуть розвитку інноваційних процесів в українських агропідприємствах. Запропоновані інновації, зокрема, підтримку в галузях селекції, нанотехнологій та генної інженерії мають значний потенціал для покращення ефективності та стійкості виробництва, активності в агропродовольчій сфері України.
Посилання
Що таке Agriculture 4.0? [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://proagrica.com/news/what-is-agriculture-4-0/.
Agriculture 4.0 – the future of farming technology [Electronic resource]. – Accessed mode: https://www.oliverwyman.com/our-expertise/insights/2018/feb/
agriculture-4-0--the-future-of-farming-technology.html.
Leading the IoT, Gartner, 2017.
Bradley J. Embracing the Internet of Everything To Capture Your Share of $14.4 Trillion. More Relevant, Valuable Connections Will Improve Innovation,
Productivity, Efficiency & Customer Experience [Electronic resource] / Joseph Bradley, Joel Barbier, Doug Handler. – 2013. – Accessed mode: https://www.cisco.com/c/dam/en_us/about/ac79/docs/innov/IoE_Economy.pdf.
Forecast market value of precision agriculture worldwide from 2021 to 2027 [Electronic resource]. – Accessed mode: https://www.statista.com/statistics/721921/
forecasted-market-value-of-precision-farming-worldwide/.
Шубравська О. В. Інноваційний розвиток аграрного сектора економіки Ук-
раїни: теоретико-методологічний аспект / О. В. Шубравська // Економіка України.
– 2012. – № 1. – С. 27-35.
Жураковська Л. А. Щодо державної підтримки розвитку сільськогосподар-
ського дорадництва в Україні. Аналітична записка [Електронний ресурс] / Л. А. Жу-
раковська ; Національний інститут стратегічних досліджень. – Режим доступу:
https://niss.gov.ua/doslidzhennya/ekonomika/schodo-derzhavnoi-pidtrimki-rozvitkusilskogospodarskogo-
doradnictva-v.
Янченко З. Б. Інноваційний потенціал підприємства: термінологічні під-
ходи та змістовне наповнення / З. Б. Янченко // Бізнес-навігатор. – 2013. – № 2. –
С. 65-69.
Determinants of the Innovative and Investment Development of Agriculture /
N. V. Trusova, O. V. Hryvkivska, N. M. Kotvytska, S. A. Nesterenko, T. I. Yavorska,
O. V. Kotyk // International journal of Agricultural Extension. – 2021. – Special Issue. –
Рр. 81-100.
The global competitiveness index 4.0 Methodology and technical notes.
(2021). The global Competitiveness Report 2021. (pp. 631–647) [Electronic resource].
– Accessed mode: http://www3.weforum.org/docs/GCR2018/04 Backmatter/
%20Appendix%20C.рdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).