Роль стратегічного планування в системі забезпечення сталого розвитку територіальних громад
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2022-2(25)-124-136Ключові слова:
стратегія; планування; роль; сталий розвиток; територіальна громада; функціїАнотація
У статті обґрунтовано роль стратегічного планування у системі забезпечення сталого розвитку територіальних громад. Аргументовано уявлення про територіальну громаду, як об'єкт стратегування, що дало змогу інтерпретувати стратегічне планування як інструмент узгодження функцій оцінки, планування, розробки, регулювання та контролю за реалізацією заходів націлених на балансування соціальних, екологічних та економічних процесів розвитку територіальної громади. Застосування інструментарію стратегічного планування сталого розвитку територіальних
громад також дає змогу координувати та узгоджувати державні та місцеві пріоритети із суспільними інтересами, визначати ресурсні можливості й потенціали, та обґрунтовувати їх оптимальний варіант використання з можливих альтернативних.
Посилання
Пастух К. Стратегічне планування розвитку територіальних громад / К. Пастух // Науковий вісник: Державне управління. – 2011. – № 1(7). – С. 195–215.
Свистович М. Б. Сутність та основні поняття стратегічного планування / М. Б. Свистович // Державне управління: теорія та практика. – 2013. – № 2. –
С. 37–43.
Романюк С. А. Теорія та практика стратегічного управління / С. А. Романюк. – К. : НАДУ, 2019. – 232 с.
King W. R. Strategic Planning and Policy / W. R. King, D. I. Cleland. – New York: Van Nostrand Reinhold, 1979. – 124 p.
Сментина Н. В. Стратегічне планування місцевого розвитку : навч. посіб. / Н. В. Сментина, А. А. Фіалковська. – К. : ФОП Гуляєва В.М., 2019. – 244 с.
Про добровільне об’єднання територіальних громад : Закон України від 05 лютого 2015 р. № 157-VIII // Відомості Верховної Ради України. – 2015. –
№ 13. – Ст. 91.
Хохуляк О. О. Концептуальні основи стратегічного планування розвитку об’єднаних територіальних громад / О. О. Хохуляк // Економічний дискурс. –
– № 3-4. – С. 79–86.
Стратегічне планування розвитку об’єднаної територіальної громади: навч. посіб. / О. В. Берданова, В. М. Вакуленко, І. В. Валентюк, А. Ф. Ткачук. – К. :
НАДУ, 2017. – 121 с.
Бурик З. М. Стратегічне планування розвитку територій, як інструмент управління / З. М. Бурик // Публічне урядування. – 2020. – № 5 (25). – С. 53–62.
Ісаєва Н. Шляхи вдосконалення системи стратегічного планування в Україні на сучасному етапі / Н. Ісаєва // Економічний вісник. – 2015. – № 4. – С. 88–96.
Yousef A.Y. Thaher. The impact of sustainability strategic planning and management on the organizational sustainable performance: A developing-country
perspective / Yousef A.Y. Thaher, Ayham A.M. Jaaron // Journal of Environmental Management. – 2022. – Vol. 305. – Pр. 25–31.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).