Особливості функціонування підприємств малого бізнесу в умовах ризиків та загроз
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2023-2(27)-353-366Ключові слова:
малий бізнес, розвиток підприємств, ризик, релокація бізнесу, повоєнне відновлення держави, державна підтримка малого бізнесуАнотація
У статті досліджено особливості функціонування малого бізнесу в умовах бойових дій та повоєнного відновлення держави. Обґрунтовано проблеми та перспективи розвитку підприємств малого бізнесу з урахуванням ризиків та загроз, які сьогодні характеризують низький рівень безпекової ситуації в державі. Було проаналізовано тенденції розвитку малого бізнесу в Україні з виокремленням основних показників його діяльності. На основі проведеного аналізу було визначено зниження кількості підприємств малого бізнесу, показники їх діяльності в період повномасштабного вторгнення. Окреслено основні напрями державної підтримки малого бізнесу в період активних бойових дій на території держави. Одним із напрямів державної підтримки розвитку малого бізнесу в період бойових дій розроблено програму релокації підприємств в більш безпечні регіони держави. Визначено основні положення означеної програми, що дозволило виокремити її недоліки та переваги. На основі дослідження стану малого бізнесу було обґрунтовано, що гнучкість та швидкість реагування на зміну внутрішнього та зовнішнього середовища є основною запорукою їх ефективного функціонування оскільки їм значно легше адаптуватися до нових умов ніж великим підприємствам. Означено ключові аспекти та перспективи функціонування малого бізнесу в Україні в період повоєнного відновлення держави. Сформовано основні напрями щодо підтримки та розвитку підприємств малого бізнесу в умовах високих ризиків та загроз, з урахуванням повоєнної відбудови територій. Зазначено, що саме малий бізнес повинен стати рушійною силою відновлення деокупованих територій у період відновлення життєдіяльності держави.
Посилання
Vlasenko, I.V. (2006). Funktsionuvannia malykh pidpryiemstv v economike Ukraini [Functioning of small enterprises in the economy of Ukraine] [PhD Dsaaerta-tion, Khmelnytsky National University].
Oficiniy sait Dergavnoi slugbi statistiki Ukraini [Official website of the State Statistics Service of Ukraine]. https://www.ukrstat.gov.ua.
Platforma Prozorro. Prodagi. [The platform Prozorro. Sale]. https://prozorro.sale/marketplace_landing-page.
Relokacia biznecu. Infografika Opendatabot [Business relocation. Infographic Opendatabot]. https://opendatabot.ua/analytics/relocation-in-war.
Lukasheva, L.V. (2019). Male pidpryiemnistvo metodolohiia ta praktika fasili-tatsii rozvytku [Small entrepreneurship: methodology and practice of development facilitation]. KNTEU. 448 p.
Marchenko V. M, Kharytonenko D. V. (2021). Suchasni tendencii rozvitku malogo pidpriemnistva v Ukraini [Modern trends in the development of small business in Ukraine]. Economicni visnik NTUU Kievskii politehnicnyi instytut – «Economic Bul-letin of NTUU "Kyiv Polytechnic Institute», 19, 82-88.
Analiticnii portal Ekonomicne vidnovleniya Ukraini pislya viini [Analytical por-tal "Economic recovery of Ukraine after the war"]. http://surl.li/bzqji.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).