Роль диджиталізації в розвитку банківських установ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2024-1(28)-408-419Ключові слова:
диджиталізація; банк; Інтернет; безготівкові операції; банківські картки; інтернет-банкінг; банківські операціїАнотація
У статті досліджено сутність ролі та впливу диджиталізації на розвиток банківських установ. Для цього було досліджено розвиток мережі інтернет в України та проведено оцінку її динаміки як за кількістю користувачів, так і за рівнем проникнення інтернету в період з 2019 по 2023 рр. Крім цього, у статті проаналізовано основні фактори впливу на розвиток Інтернету в Україні. Аналіз впливу диджиталізаційних процесів на вітчизняний фінансовий сектор дозволив провести комплексне дослідження щодо ролі цифрових технологій у розвитку банківських установ України. Це
дало можливість виокремити та обґрунтувати сучасні тенденції розвитку банків та сформувати напрямки подальших наукових досліджень.
Посилання
V Mintsyfry rozpovily pro rezultaty internet-subventsii [The Ministry of Statistics reported on the results of Internet subsidies]. https://galinfo.com.ua/news/
v_mintsyfry_rozpovily_pro_rezultaty_internetsubventsiy_395521.html.
Danylyshyn, V., Synytsia, S. (2023). Didzhytalizatsiia na rynku finansovykh posluh: sutnist ta znachennia dlia ekonomiky Ukrainy v umovakh sohodennia
[Digitalization on the market of financial services: the essence and significance for the economy of Ukraine in today's conditions]. Transformatsiina ekonomika – Transformational economy, (3(03)), 16-20.
Lapin, A.V., Hrinchuk, I.O., Oleniuk, D.O. (2022). Didzhytalizatsiia ekonomiky v Ukraini: suchasnyi stan ta perspektyvy [Digitalization of the economy in Ukraine:
current state and prospects]. Efektyvna ekonomika – Effective economy, (7). https://doi.org/10.32702/2307-2105.2022.7.22.
Indeks infliatsii v Ukraini [Inflation index in Ukraine]. (n.d.). https://index.minfin.com.ua/ua/economy/index/inflation/.
Ofitsiinyi sait A-Bank [Official website of A-Bank]. (n.d.). https://a-bank.com.ua/.
Ofitsiinyi sait Bank PUMB [The official website of the Bank FUIB]. (n.d.). https://www.pumb.ua/.
Ofitsiinyi sait Natsionalnoho banku Ukrainy [Official website of the National Bank of Ukraine]. (n.d.). https://bank.gov.ua/.
Ofitsiinyi sait Oshchadbank [Official website of Oschadbank]. (n.d.). https://www.oschadbank.ua/.
Ofitsiinyi sait PryvatBank [PrivatBank official website]. (n.d.). https://privatbank.ua/.
Ofitsiinyi sait Raiffaizen Bank [Official website of Raiffeisen Bank]. (n.d.). https://raiffeisen.ua/.
Ofitsiinyi sait Ukrhazbank [Official website of Ukrgasbank]. (n.d.). https://www.ukrgasbank.com/.
Ofitsiinyi sait Monobank [Official website of Monobank]. (n.d.). https://monobank.ua/.
Ofitsiinyi sait Otp BANK [Official website of Otp BANK]. (n.d.). https://www.otpbank.com.ua/.
Ofitsiinyi sait Otp BANK [Official website of Otp BANK]. (n.d.). https://www.otpbank.com.ua/.
Ofitsiinyi sait Ukrsibbank [Official website of Ukrsibbank]. (n.d.). https://ukrsibbank.com/.
DataReportal – Global Digital Insights. https://datareportal.com/.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).