Сучасні тенденції інноваційного розвитку підприємств в умовах економічної нестабільності
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2024-2(29)-237-247Ключові слова:
інновація; розвиток; інноваційний розвиток; підприємство; промислове підприємствоАнотація
У статті досліджено сучасні тенденції інноваційного розвитку підприємств. Означено, що в умовах економічної нестабільності та ризиків впровадження інноваційних технологій дозволяє підприємствам підвищувати рівень своєї конкурентоспроможності на національному та міжнародному ринках. Доведено, що інновації сприяють підвищенню ефективності виробництва, оптимізації витрат, поліпшенню якості продукції та послуг, а також розширенню ринків збуту. Обґрунтовано, що в умовах сталого розвитку важливим є впровадження енергоефективних технологій, використання відновлюваних джерел енергії та розробка екологічно чистих матеріалів. Доведено, що в загальному забезпеченні безпеки держави, енергетична галузь є одним зі стратегічних пріоритетів, і провадження інновацій у ці сфери є важливим кроком для зниження залежності від зовнішніх факторів.
Посилання
Вакалюк В. А. Інноваційний потенціал сучасного підприємства: структура та оцінка / В. А. Вакалюк // Приазовський економічний вісник. – 2019. – Вип. 4(15). – С. 72–78. DOI: https://doi.org/10.32840/2522-4263/2019-4-12.
Внутрішньо переміщені особи [Електронний ресурс] // Офіційний сайт Міністерства соціальної політики України. – Режим доступу: https://www.msp.gov.ua/ timeline/Vnutrishno-peremishcheni-osobi.html1.
Інноваційний розвиток діяльності суб’єктів господарювання в умовах воєнного та повоєнного стану: теорія, практика, аналітика : монографія / В. С. По-номаренко, Л. М. Малярець, Н. М. Внукова та ін. ; за заг. ред. В. С. Пономаренка. – Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2024. – 429 с.
Офіційний сайт Державної служби статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.ukrstat.gov.ua/.
Федорак В. І. Сучасні тенденції інноваційного розвитку підприємств легкої промисловості в умовах глобалізації / В.І. Федорак // Вчені записки Універси-тету «КРОК». – 2019. – № 2 (54). – С. 231-236.
Шавшин О. С. Стратегія інноваційного розвитку підприємства / О. С. Шавшин // Міжнародний науковий журнал «Інтернаука». – 2017. – № 3 (2). – С. 167-171.
Юдіна М. Сучасні тенденції розвитку інноваційного потенціалу вітчизняних підприємств в контексті національної безпеки країни / М. Юдіна // Вісник Хмельницького національного університету. – 2022. – № 3. – С. 259-262. DOI: https://doi.org/10.31891/2307-5740-2022-306-3-38.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).