ОСОБЛИВОСТІ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ
Ключові слова:
освітня послуга, суспільні блага, державне регулювання, ринкове регулюванняАнотація
У статті розглядаються особливості регулювання освітніх послуг як приватного та громадського блага. Охарактеризовано ефекти споживання таких благ на сучасному етапі. Проаналізовано механізми взаємодії державного та ринкового регулювання ринку освітніх послуг. Розкрита провідна роль державного регулювання ринку освітніх послуг та його практика в розвинених країнах.Посилання
Musgrave R. Classics in the theory of public finance. / Richard A. Musgrave, Alan T. Peacock. - London: Macmillan, 1994. - 267 p.
Tiebout Ch. M. A Pure Theory of Local Expenditures [Електронний ресурс] / Charles M. Tiebout // The Journal of Political Economy. – 1956. - Vol. 64, No. 5. - pp. 416-424. – Режим доступу : https://www.unc.edu/~fbaum/teaching/PLSC541_Fall08/tiebout_1956.pdf.
Polterovich V. Appropriate Economic Policies at Different Stages Of Development [Електронний ресурс] / Victor Polterovich, Vladimir Popov. – Режим доступу : http://www.rrojasdatabank.info/appropriate.pdf.
Международные практики применения механизмов лицензирования и аккредитации, используемые для государственного регулирования в сфере образования [Електронний ресурс] // Бюллетень о сфере образования. –2015.–№3. – Режим доступу : http://ac.gov.ru/files/publication/a/4974.pdf.
Стиглиц Дж. Экономика государственного сектора /Дж. Стиглиц. – М.: Инфра-М, 1997. – 720 с.
Теория общественных благ. [Електронний ресурс] //Министерство Финансов РФ. ‐ Режим доступу : http://geoims.com/teoreticheskie-osnovy-obshhestvennyx-finansov/teoriya-obshhestvennyx-blag.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).