БІЗНЕС-ІНКУБАТОРИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ДЕРЖАВНОЇ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
Ключові слова:
бізнес-інкубатор, ринкова інфраструктура, державна підтримка, мале підприємництво, малий бізнес, інноваційний розвиток, економічний розвитокАнотація
Проведено дослідження механізму функціонування бізнес-інкубаторів. Проаналізовано світовий досвід використання бізнес-інкубаторів як інструменту державної підтримки малого бізнесу. Зроблено висновок щодо доцільності побудови мережі бізнес-інкубаторів в Україні, надані пропозиції з адаптації світового досвіду згідно умов нашої країни.Посилання
Бизнес-инкубатор. Описание элемента инфраструктуры инновационной деятельности. [Електронний ресурс] / Инновационные проекты – финансирование, гранты, венчурные фонды. – Режим доступу : http://projects.innovbusiness.ru/content/download.asp?r=ae0d7daa-7716-4d34-99ff-e6ca992713b0.
Васільєва, Л. М. Бізнес-інкубатори як частина інфраструктури підтримки малого підприємництва / Л. М. Васільєва // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – 2010. – № 1. – С. 50-54.
Діяльність підприємств [Електронний ресурс] / Державна служба статистики України. – Режим доступу:
http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/menu/menu_u/sze.htm.
Завадяк, Р. І. Теоретичні основи функціонування та види бізнес-інкубаторів в Україні / Р. І. Завадяк, Я. Ф. Копусяк // Науковий вісник Ужгородського університету. – 2014. – № 2. – С. 78-81.
Історія розвитку та сутність бізнес-інкубування. Найбільш затребувані бізнес-інкубатори України [Електронний ресурс] / Національна освітня інфраструктура удосконалення інноваційної та підприємницької діяльності ІТ-студентів. – Режим доступу : http://tempus.nung.edu.ua/uk/news/історія-розвитку-та-сутність-бізнес-інкубування-найбільш-затребуванібізнес-інкубатори-України.
Пивоваров, М. Г. Парадигма розвитку малого підприємництва в Україні: аналіз, проблеми та шляхи її вдосконалення Парадигма розвитку малого підприємництва в Україні: аналіз, проблеми та шляхи її вдосконалення [Електроннийресурс] / М. Г. Пивоваров // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. - 2015. - № 6. - С. 52-58. – Електрон. версія друк. вид. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/UJRN/drep_2015_6_14 =2&i21dbn=ujrn&p21dbn=ujrn&image_file_download=1&image_file_name=pdf/drep_2015_6_14.pdf.
Рейтинг экономик – Doing Business [Електронний ресурс] : [Веб-сайт]. – Електронні дані. – Режим доступа: russian.doingbusiness.org/rankings.
Смаковська, Ю. М. Інкубація бізнесу як ефективна система підтримки малого підприємництва [Електронний ресурс] / Ю. М. Смаковська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Менеджмент та підприємництво в Україні : етапи становлення і проблеми розвитку. – 2007. – № 606. – С. 402-407. – Електрон. версія друк. вид. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/old_jrn/natural/Vnulp/Menegment/2007_606/65.pdf.
Тимошенко, О. В. Закордонний досвід державного регулювання та підтримки малого та середнього підприємництва / О. В. Тимошенко // Інвестиції : практика та досвід. – 2014. – № 13. – С. 142-146.
Шевчук, Л. Т. Світовий і вітчизняний досвід створення і функціонування бізнес-інкубаторів / Л. Т. Шевчук, А. В. Колодійчук // Регіональна економіка. – 2013. – № 1. – С. 178-184.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).