ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКИ ЛЮДЕЙ З ОБМЕЖЕНИМИ ФІЗИЧНИМИ МОЖЛИВОСТЯМИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
державна підтримка, соціальний захист, соціалізація, обмежені фізичні можливості, зайнятість, супровід на робочому місціАнотація
У статті визначені підходи до вибору варіантів державної підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями в ракурсі європейської практики. Акцентовано увагу на актуальності виконання в Україні завдань Європейської Стратегії щодо інвалідності на 2010-2020 рр. Висвітлені практичні заходи щодо державної підтримки інвалідів, а також запропоновані пріоритети фінансування їх соціалізації на основі впровадження апробованого в країнах ЄС досвіду.Посилання
Державна служба зайнятості : офіційний веб-сайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.dcz.gov.ua/-control/uk/index.
Міністерство соціальної політики України : офіційний веб-сайт [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.mlsp.gov.ua/labour/control/uk/publish/category?cat_id=141688.
Гаврюшенко, Г. Працевлаштування осіб з обмеженими фізичними можливостями : світовий досвід та пропозиції щодо його запровадження в Україні / Ганна Гаврюшенко // Соціальний захист. – 2005. – № 11. – С. 27–28.
Грішнова, О. А. Людський капітал України : сучасний стан та динаміка змін / О. А. Грішнова // Проблеми формування ринкової економіки : міжвід. наук. зб. – К. : КНЕУ. – 2001. – Спец. вип. – С. 71-80.
Дерев’янко, С. Соціально-економічне становище інвалідів в Україні та проблеми їх соціального захисту за умов трансформаційної економіки / С. Дерев’янко // Україна : аспекти праці. – 2005. – № 4. – С. 12–16.
Дослідження проблем оплати праці : порівняльний аналіз (Україна та країни ЄС) : монографія / А. М. Колот, Г. Т. Куліков, О. М. Поплавська [та ін.] ; за заг. ред. А. М. Колота. – К. : КНЕУ, 2008. – 274 с.
Заярнюк, О. В. Діагностика мотивів зайнятості осіб з функціональними обмеженнями / О. В. Заярнюк // Сучасні економічні перспективи в умовах сталого розвитку : Матеріали першої міжнародної науково-практичної конференції (16-17 лютого 2007). – Кіровоград : Вид-во КФ ВНЗ ВМУРоЛ „Україна”, 2007. – С. 44-49.
Кір’ян, Т. Рівень та можливості використання праці інвалідів на підприємствах окремих сфер економічної діяльності / Т. Кір’ян // Україна : аспекти праці. – 2008. – № 2. – С. 13–19.
Коваль, Л. Коштом інвалідів кризу не здолати / Л. Коваль // Урядовий кур’єр. – 2009. – № 36 (3942). – С. 2.
Колєшня, Л. Інтеграція людей з інвалідністю у сферу праці : перспективи і напрями / Л. Колєшня, В. Пасічник // Україна : аспекти праці. – 2009. – № 7. – С. 20-24.
Конвенція про професійну реабілітацію і зайнятість інвалідів №159 // Міжнародна організація праці. Конференції і рекомендації, прийняті Міжнародною конференцією праці (1919-1990). Женева : МБТ, 1991. - Том 2 (1957-1990). - С. 2031-2035.
Петрова, І. Л. Регулювання зайнятості у світлі глобалізаційної перспективи / І. Л. Петрова // Економіка та держава. – 2005. – № 2. – С. 19–24
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).