БАНК SPÓŁDZIELCZY (КООПЕРАТИВНИЙ БАНК) ЯК ГАРАНТ СТАБІЛІЗАЦІЇ МІСЦЕВОЇ ФІНАНСОВОЇ СИСТЕМИ
Ключові слова:
кооперативний банк, місцевий та регіональний розвиток, фінансові системиАнотація
Актуальність теми дослідження. Одним з найважливіших джерел підтримки регіонального та місцевого розвитку є банківська система. Постановка проблеми. Представлене дослідження описує кооперативну банківську діяльність, яку представляють Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. та Bank Spółdzielczy w Kielcach. Використання методу аналізу статистичних даних дозволило продемонструвати сильні позиції кооперативного банкінгу на ринку, сприяючи регіональному та місцевому розвитку. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Основи сучасного кооперативного банківського сектора були закладені кооперативними фінансовими організаціями, що функціонували більше 150 років тому [Павлик, 2017, с. 152]. Її історія пов'язана з труднощами, з якими зіткнулися в період перегородок, роботі на фундаментах після закінчення Першої світової війни і повернення Польщі національної незалежності. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. В даний час кооперативна банківська діяльність функціонує в результаті прийняття Сеймом Республіки Польща 7 грудня 2000 року закону про функціонування кооперативних банків, їх асоціацій та асоціативних банків, що забезпечило нові правові умови функціонування секторі. Постановка завдання. У статті сформульована гіпотеза про те, що нині діяльність кооперативних банків сприятиме регіональному та місцевому розвитку. Виклад основного матеріалу. Одним з найважливіших джерел підтримки регіонального та місцевого розвитку є банківська система. Ця система може гарантувати стабілізацію місцевої фінансової системи. Підтримуючи розвиток регіонального та місцевого підприємництва за рахунок позик, інвестиційної діяльності банків та фінансового та інвестиційного консалтингу, вона визначатиме ідентичність регіону. Висновки. Використання методу аналізу статистичних даних дозволило продемонструвати сильні позиції кооперативного банкінгу на ринку, сприяючи регіональному та місцевому розвитку.Посилання
Dane zespołu analiz i ryzyk (2017). Kielce: Bank Spółdzielczy [in Polish].
Sprawozdanie finansowe (2017). Kielce: Bank Spółdzielczy [in Polish].
Pawlik, A. (2017). Kredytowe wspomaganie przedsiębiorczości przez banki spółdzielcze. Myśl ekonomiczna, spółdzielczość, bankowość, samorządność, 3, 2, 149-160 [in Polish].
Pawlik, A. (2012). Innowacyjne działania Banku Spółdzielczego w kształtowaniu warunków rozwoju MŚP. Bank Spółdzielczy gwarantem stabilizacji i bezpieczeństwa lokalnego systemu finansowego. A.Pawlik, P.Dziekański (eds.). Kielce: Uniwersytet Jana Kochanowskiego [in Polish].
Strategia zarządzania ryzykiem bankowym w Banku BPS S.A., 2017, Załącznik nr 2 do Uchwały Nr 54/01/A/DRF/2017 Zarządu Banku BPS S.A. z dnia 4 grudnia 2017 r. [Appendix no. 2 to Resolution no. 54/01/A/DRF/2017 of the Management Board of BPS S.A. of 4 December 2017]. Warszawa [in Polish].
Sprawozdanie z realizacji Strategii Banku BPS S.A. na lata 2014-2017, 2018, Zarząd Banku BPS S.A. [Management Board of BPS S.A.]. Warszawa [in Polish].
Ustawa z dnia 7 grudnia 2000 r. o funkcjonowaniu banków spółdzielczych, ich zrzeszaniu się i bankach zrzeszających, Journal of Laws no. 119, Item 1252 [in Polish].
Waniek, M. (2017). Rośnie wynik finansowy banków, Bank Wspólnych Sił, Magazyn Grupy BPS, 2. Warszawa [in Polish].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).