ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ОСОБЛИВОСТЕЙ ЙОГО ПРУДЕНЦІЙНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2019-3(19)-17-21Ключові слова:
страхування, страховики, страховий ринок, пруденційне регулювання, нагляд, платоспроможність, ризикиАнотація
Актуальність теми дослідження. Звуження темпів розвитку страхового ринку актуалізують пошук новітніх форм та методів стимулювання ефективності його функціонування, зокрема на основі комплексного аналізу показників діяльності страховиків України. Постановка проблеми. В останні роки розвиток страхового ринку характеризується тиском низки дестабілізуючих факторів, зокрема: економічна та політична турбулентність, зниження платоспроможного попиту на страхові послуги, низький рівень довіри з боку населення, негативні очікування настання фінансової кризи в країні та світі. Отже, дослідження основних тенденцій розвитку страхового ринку та проблем його пруденційного регулювання має вагоме практичне значення. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Теоретичні та прикладні аспекти функціонування страхового ринку представлені науковими працями таких відомих учених, як: Л. Алексеєнко, В. Базилевич, К. Базилевич, В.Виговська, К. Воблий, О. Гаманкова, О. Журавка, А. Єрмошенко, О. Козьменко, В. С. Осадець, Н. Ткаченко, В. Фурман, В. Шахов, Т. Яворська та інші. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. Системного дослідження потребують питання забезпечення ефективного пруденційного регулювання як дієвого механізму впливу на показники діяльності страхових компаній Постановка завдання. Аналіз стану страхового ринку України дасть змогу виявити основні проблеми, що уповільнюють його розвиток, та окреслити можливі шляхи їх вирішення. Виклад основного матеріалу. У цій статті проаналізовано стан та тенденції розвитку страхового ринку України. Встановлено, що діяльність страхових компаній країни не відповідає потребам національної економіки. Висновки. Розроблено пропозиції щодо підвищення ефективності функціонування вітчизняного страхового ринку, зокрема: необхідність модернізації підходів до забезпечення захисту їх клієнтів через створення дієвої системи контролю за дотриманням нормативів платоспроможності страховими компаніямиПосилання
Виговська, В. В. Теоретичні аспекти визначення сутності страхового ринку / В. В. Виговська // Науковий вісник Полісся. - 2015. - Вип. 4. - С. 124-131.
Закон України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг". URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2664-14#Text.
Офіційний сайт Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері ринків фінансових послуг. URL: http://nfp.gov.ua.
Приказюк, Н. В. Державне регулювання страхового ринку України: тенденції та перспективи розвитку / Н. В. Приказюк // Фінанси України. – 2010. – №7. – С. 101-109.
##submission.downloads##
Як цитувати
Маргасова, В. Г., & Коваленко, Д. П. (2020). ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ СТРАХОВОГО РИНКУ УКРАЇНИ ТА ОСОБЛИВОСТЕЙ ЙОГО ПРУДЕНЦІЙНОГО РЕГУЛЮВАННЯ. Науковий вісник Полісся, (3(19), 17–21. https://doi.org/10.25140/2410-9576-2019-3(19)-17-21
Номер
Розділ
ЕКОНОМІКА ТА УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНИМ ГОСПОДАРСТВОМ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).