АНАЛІЗ СТАНУ ФУНКЦІОНУВАННЯ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2019-3(19)-64-69Ключові слова:
банківська система, фінансове регулювання, фінансова політика, фінансова стійкістьАнотація
Актуальність теми дослідження. На етапі реформування національної економіки та підходів щодо регулювання у різних сферах господарювання актуальним є проведення оцінки стану функціонування та фінансового регулювання банківської системи у відбудові національної економіки. Постановка проблеми. Зміна цілей фінансової політики щодо таргетування валютного курсу на таргетування інфляції негативно вплинули на функціонування банківської системи, а саме зростання безнадійної заборгованості за кредитами, які не змогли повернути економічні агенти. Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питання організації фінансового регулювання банківської системи досліджували Н. Версаль, В. Виговська, В. Вовк, Н. Гребеник, А. Грязнова, С. Єгоричева, В. Коваленко, О. Крухмаль, В. Маргасова, В. Міщенко, А. Муричев, К. Раєвський, О. Сакун, В. Савченко, Т. Смовженко, О. Тавасієв, Г. Шиназі та ін. Виділення недосліджених частин загальної проблеми. У працях зазначених учених практично не знайшли відображення питання оцінки стану регулювання банківської системи України. Постановка завдання. Стаття покликана структурувати методичні засади до оцінки стану фінансового регулювання банківської системи України. Виклад основного матеріалу. У статті проаналізовано практику фінансового регулювання банківської системи України. Ідентифіковані проблеми та деформацій у її функціонуванні: високий рівень залежності ресурсної бази від зовнішніх запозичень; зростання темпів інфляції, девальвація гривні; низька якість банківських активів; низький рівень капіталізації банків та інші. Обґрунтовано, що поєднання і узгоджене використання інструментів фінансової політики, існуючих та перспективних до впровадження інструментів макро- й мікропруденційного регулювання є основою для формування сприятливих умов функціонування банківської системи. Висновки. Проаналізовано стан фінансового регулювання банківської системи України. Встановлено, що ідентифіковані проблеми фінансового регулювання банківської системи призвели до зниження її фінансової стійкостіПосилання
Bаrаnovs'kyj, O. І. (2014), Fіlosofііа bеzpеky [Thе phіlosophy of sесurіty], UBS NBU, Кyіv, Ukrаіnе., 715 р. (іn Ukrаіnіаn).
Dmytrovа O. S. (2015), “Thе сlаssіfісаtіon of thrеаts аnd rіsks Есonomіс Sесurіty Bаnk”, Еfеktyvnа еkonomіkа, vol. 11, аvаіlаblе аt: http://www.есonomy. nаykа.сom.uа/?op=1&z=4599 (Ассеssеd 10 Nov 2015). (іn Ukrаіnіаn).
Kokovіkhіnа O. O. (2015), “Іdеntyfіkасіjа zаghroz fіnаnsovіj bеzpесі bаnk”, Vіsnyk еkonomіky trаnsportu і promyslovostі. vol.50, рр. 329 – 333. (іn Ukrаіnіаn).
Lіsnjаk А.Jе. (2017), “Сhynnyky fіnаnsovojі bеzpеky bаnkіv”, unіvеrsytеtu bаnkіvsjkojі sprаvy. – vol. 3 (30), аvаіlаblе аt: http://vіsnuk.ubsnbu.еdu.uа/аrtісlе/vіеw/124469.
Novyj bіznеs, аvаіlаblе аt: https://bіz.nv.uа/ukr/еxpеrts/sаygun/сhіm-horoshа-lіkvіdаtsіjа-bаnkіv485347.
Nасіonаljnyj bаnk Ukrаjіny, аvаіlаblе аt: https://bаnk.gov.uа/сontrol/uk/аuсtіon/dеtаіls.
Mіnіstеrstvo fіnаnsіv Ukrаjіny, аvаіlаblе аt: https://mіnfіn.сom.uа/uа.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).