Х-ІНЖИНІРИНГ ЯК НОВИЙ НАПРЯМ МЕНЕДЖМЕНТУ ЗМІН
Ключові слова:
інжиніринг, реінжиніринг, Х-інжиніринг, бізнес-процес, ІТ-технології, зміниАнотація
Розглянуто актуальність та необхідність застосування Х-інжинірингу як сучасного методу покращення зовнішніх бізнес-процесів на основі застосування ІТ-технологій. Проаналізовано ключові відмінності технологій Х-інжинірингу та традиційного реінжинірингу бізнес-процесів. Охарактеризовані основні переваги, завдання та принципи застосування Х-інжинірингу, виділені додаткові стратегічні можливості для управління бізнес-процесами функціонування Х-інжинірингу, які не охоплює реінжиніринг бізнес-процесів.Посилання
Хаммер M. Реінжиніринг корпорації: маніфест революції в бізнесі / M. Хаммер, Д. Чампі. – СПб., 2000. – 332 с.
Champy J. X-Engineering the Corporation: Reinventing Your Business in the Digital Age. / J. Champy. - Warner Business Books, 2002. – 240 p.
Таранюк Л. М. Методологія реінжинірингу бізнес-процесів промислових підприємств [Електронний ресурс] / Л. М. Таранюк - 2010 - Режим доступу: http://essuir.sumdu.edu.ua/bitstream/123456789/24507/1/3.2_taranyuk.pdf.
Тельнов Ю. Ф. Реинжиниринг бизнес-процессов. Комплексная методология / Ю. Ф.Тельнов – [2-е изд., пере- раб. и доп.].– М.: Финансы и статистика, 2004. – 320 с.
Лепейко Т. І. Реінжиніринг бізнес-процесів. Навчально-практичний посібник у схемах і таблицях / Т. І. Лепейко, А. В. Котлик.– Харків: Вид. ХНЕУ, 2009. – 80 с.
Робсон М. Практическое руководство по реинжи- нирингу бизнес-процессов / М. Робсон, Ф. Уллах.– М.: Аудит. ЮНИТИ, 1997.– 224 с.
Кутелев П. В. Организационный инжиниринг: Технология реинжиниринга бизнеса / П. В. Кутелев. – Ростов н/Д.: Феникс, 2003. – 211 с.
Виноградова О. В. Реінжиніринг бізнес-процесів у сучасному менеджменті: монографія / О. В. Виноградова. – Донецьк: Дондует ім. М. Туган-Барновського, 2005. – 193 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Науковий вісник Полісся
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).