ОСОБЛИВОСТІ РЕФОРМУВАННЯ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА У БІЛОРУСІ ТА КРАЇНАХ БАЛТІЇ
Ключові слова:
досвід реформ, житлово-комунальне господарство Білорусі і країн Балтії, ринкові перетворення в господарствіАнотація
Розглянуто основні напрями реформування житлово комунального господарства у Білорусі і країнах Балтії. Показано, що ефективне господарювання можливе тільки за умови здійснення ринкових перетворень в господарстві, залучення іноземних інвестицій, оптимізації структури управління, підвищення рівня відповідальності власників житла за стан будинків і прибудинкових територій. Запропоновано використання зарубіжного досвіду реформ для позитивних змін у житлово комунальному господарстві України.Посилання
Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку : Закон України від 14.05.2015 № 417-VIII // Відомості Верховної Ради України. – № 29. – 2015. – С. 262.
Ануфриенко, О. В. Беларуси объявили масштабную реформу ЖКХ [Електронний ресурс] / О. В. Ануфриенко. –Режим доступу : http://finance.tut.by/news 410892.html.
Десять изменений в системе ЖКХ Беларуси [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://kaktutzhit.by/posts/10-izmenenij-zhkh.
Корзюк, А. Как повысить эффективность ЖКХ / А. Корзюк, О. Неверо // Финансы, учёт, аудит. – 2014. – № 4. – С. 24-26.
О некоторых вопросах предоставления гражданам государственной поддержки при строительстве (реконструкции) или приобретении жилых помещений : Указ Президента Республики Беларусь № 460 от 16.11.2015 г. –[Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://president.gov.by/special/ru/news_ru/kommentarij-k-ukazu-460-ot-16-nojabrja-2015-g-12568.
Білорусь вивчає український досвід реформування ЖКГ [Електронний ресурс]. – Режим доступу :http://news.yurist-online.com/news/kmu/73987/.
Mekshun, L. N. The governance experience of housing service in Germany / L. Mekshun // Scientific bulletin of Polissia.– 2015. – Issue 1. – Р. 28-31.
Киященко, А. Зарубежный опыт реформирования ЖКХ / А. Киященко // Реформа ЖКХ: пути к эффективности и социальной справедливости. – К. : Международный центр перспективных исследований, 2009. – С. 46.
Смерека, С. Б. Оцінка сучасного стану ЖКГ та обгрунтування можливості залучення та використання інвестиційних проектів у галузі / С. Б. Смерека // Формування ринкових відносин в Україні. – 2008. – № 10. – С. 65-69.
Стеценко, А. А. Зарубіжний досвід реалізації державних програм у сфері житлово-комунального господарства [Електронний ресурс] / А. А. Стеценко. – Режим доступу : http://www.academy.gov.ua/ej/ej14/txts/Stetsenko.pdf.
Панасенко, І. О. Особливості функціонування та розвитку житлово-комунального господарства в Україні [Електронний ресурс] / І. О. Панасенко. – Режим доступу : http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/db/2012-2/doc/1/11.pdf.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).