МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ ДО ОЦІНКИ БОРГОВОЇ СТІЙКОСТІ КРАЇНИ: МІЖНАРОДНИЙ ТА ВІТЧИЗНЯНИЙ ДОСВІД
Ключові слова:
боргова стійкість, боргові індикатори, валовий борг, граничні (порогові) значення, державний борг, методичні підходиАнотація
У статті розглянуто та проаналізовано основні міжнародні та вітчизняні методичні підходи до визначення боргової стійкості країни, індикатори та їх порогові значення для забезпечення боргової безпеки та стабільності погашення боргових зобов’язань. Виявлено особливості розрахунку стану показників боргової стійкості в країнах з різним рівнем економічного розвитку.Посилання
Про затвердження Методики розрахунку рівня економічної безпеки України: наказ від 02.03.2007 № 60 [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу:
http://www.uazakon.com/documents/date_6s/pg_gewqwi/index.ht.
Бюджетний кодекс України // Відомості Верховної Ради України. – 2010. – № 50-51. – С. 572.
Калитчук, В. Державний борг: управління ризиками і інші нотатки. 60% від ВВП України [Електронний ресурс] / В. Калитчук. – Режим доступу: https://sites.google.com/site/debtrm/golovna/43.
Beckerman, P. External Debt Sustainability Following Reduction Operations [Електронний ресурс] / P. Beckerman. – Режим доступу: http://vi.unctad.org/debt/debt/m1/documents/Beckerman_PDebtSustainability.pdf.
Flassbeck, H. Debt Sustainability and Debt Composition [Електронний ресурс] / H. Flassbeck, U. Panizza. – Режим доступу: http://www.un.org/esa/ffd/wpcontent/uploads/2008/04/20080408_FlassbeckPanizzaPresentation.ppt.
Giuseppe, C. Assessing public debt sustainability in EU member states: a guide [Електронний ресурс] / C. Giuseppe, K. Berti. – Режим доступу: http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/occasional_paper/2014/pdf/ocp200_en.pdf.
Heavily indebted poor countries capacity building programme. Debt sustainability indicators [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.development-finance.org/pt/component/docman/doc_download/83-debt-sustainability-indicators-2009-02.html.
Kappagoda, N. Debt sustainability framework for low income countries [Електронний ресурс] / N. Kappagoda. – Режим доступу: http://www.un.org/esa/ffd/wp-content/uploads/2007/03/ 20070306_nihal-kappagoda.ppt.
Roubini, N. Debt Sustainability: How to Assess Whether a Country is Insolvent [Електронний ресурс] / N. Roubini. – Режим доступу: http://people.stern.nyu.edu/nroubini/papers/ debtsustainability.pdf.
Tiwari, S. Staff guidance note for public debt sustainability analysis in market-access countries [Електронний ресурс] / Siddharth Tiwari. – Режим доступу: http://www.imf.org/external/np/pp/ eng/2013/050913.pdf.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).