ЗЛИТТЯ ТА ПОГЛИНАННЯ В СТРАТЕГІЇ ЗАРУБІЖНОЇ ЕКСПАНСІЇ ТНК
Ключові слова:
транснаціональні корпорації, злиття та поглинання, консолідація, країни, що розвиваютьсяАнотація
У статті розглянуто зміну стратегій транснаціональних корпорацій на сучасному етапі. Особливу увагу приділено розкриттю зарубіжної експансії ТНК через злиття та поглинання. Виокремлено основні мотиви злиття та поглинання, наведено динаміку їх вартості та кількості. Проаналізовано особливості галузевої та регіональної структури цих процесів та основні фактори, що впливають на них. Визначено місце і роль компаній країн, що розвиваються, в процесах злиття та поглинання.Посилання
Безверха, О. С. Злиття та поглинання як фактор посилення конкурентоспроможності ТНК країн БРІКС на глобальних ринках / О. С. Безверха // Економіка та підприємництво : зб. наук. праць молодих учених та аспірантів / М-во освіти і науки України, ДВНЗ «Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана»; відп. ред. С. І. Дем’яненко. – 2012. – Вип. 28. – С. 71 -82.
Вовк, С. Стратегия ТНК: слияние и поглощение / С. Вовк // Журнал европейской экономики. – 2013. – Т. 12, № 1. – С. 31 -45.
Давидович, О. Світовий ринок злиттів і поглинань : економічний вимір та специфіка регулювання [Електронний ресурс] / О. Давидович. – Режим доступу : http://iepjournal.com/journals/6/2007_05_Davydovych.pdf.
Кір’яков, Д. І. Управління процесом міжнародних злиттів та поглинань у глобальному бізнесі : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.02 / Д. І. Кір'яков; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. – К., 2015. – 22 с.
Левківський, В. В. Китайська модель економічного розвитку та можливості її адаптивного використання в Україні / В. В. Левківський // Чотирьохрівневе забезпечення соціально-економічного розвитку в умовах євроінтеграційних процесів (держава, регіон, галузь, підприємство) : монографія / за заг. ред. В. Ф. Савченка, Т. Л. Шестаковської. – Чернігів :ЧНТУ, 2016. – С. 103-119.
Лимонова, Е. М. Моніторинг сучасних тенденцій процесів злиття та поглинання ТНК / Е. М. Лимонова // Економічний нобелівський вісник. – 2014. – № 1 (7). – С. 306-313.
Максименко, А. В. Тенденції та стратегічні мотиви злиття і поглинання міжнародних корпорацій / А. В. Максименко // Економiчний часопис-XXI. – 2013. – № 9-10 (1). – С. 11 -14.
Марченко, К. В. Тенденції трансферу та злиття фінансових і капітальних активів ТНК в межах глобальної економіки / К. В. Марченко // Інвестиції : практика та досвід. – 2014. – № 11. – C. 37-42.
Пирець, Н. М. Сучасні тенденції розвитку процесу злиття та поглинання на світовому ринку хімічної продукції умовах глобальної кризи / Н. М. Пирець // Науковий вісник Ужгородського національного університету. Серія : Міжнародні економічні відносини та світове господарство. – 2015. – Вип. 4. – C. 108-112.
Рудник, Д. І. Практика запровадження сучасних стратегій злиття та поглинання ТНК / Д. І. Рудник // Экономика Крыма. – 2013. – № 1. – С. 411 -415.
Фролова, Т. О. Глобалізаційні тенденції розвитку процесів злиття та поглинання у світовій економіці / Т. О. Фролова, К. Г. Отченаш // Інвестиції: практика та досвід. – 2014. – № 18. – С. 29-35.
2015 побив рекорди за обсягом угод у сфері злиттів і поглинань [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://ua.lawyers.ua/2015-pobiv-rekordi-za-obsyagom-ugod-u-sferi-zlittiv-i-poglinan.html
2015 Global chemical industry mergers and acquisitions outlook. The momentum continues / Deloitte Touche Tohmatsu Limited’s (DTTL). – January 2015. – 16 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/ru/.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).