РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ СФЕРИ КУЛЬТУРИ В УКРАЇНІ
Ключові слова:
сфера культури, державна політика у сфері культури, фінансові інструменти підтримки культури, бюджетне фінансування розвитку культури, благодійна діяльністьАнотація
У статті досліджено проблемні аспекти фінансування сфери культури в Україні. Проаналізовано сучасний стан бюджетного фінансування цієї галузі та визначено напрями реформування існуючої моделі фінансового забезпечення розвитку української культури, основним з яких визначено налагодження партнерської співпраці держави з комерційними і громадськими установами і організаціями.Посилання
Про схвалення Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ : розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2016 р. № 119-р [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248862610.
Inkei P. Tax incentives for private support to culture, Regional Observatory on Financing Culture in East-Central Europe (The Budapest Observatory), Budapest, Council of Europe, 2001.
Frey B. Arts & Economics. Analysis & Cultural Policy. Springer Verlag, Berlin, Heidelberg, New York, 2000.
Heilbrun, J., Gray, Ch. The Economics of Art and Culture . New York : Cambridge University Press, 2 edition. 2001.
Горлатий, М. К. Зарубіжний досвід управління розвитком соціальної інфраструктури / М. К. Горлатий, Т. В. Гоголь // Науковий вісник Академії муніципального управління. – 2011. – № 3. – С. 51–57.
Дубок, І. П. Джерела фінансування сфери культури в Україні та напрями їх розширення / І. П. Дубок // Вісник НАДУ. – 2015. – № 2. – С. 63–70.
Киричук, О. Вдосконалення механізмів фінансування культурно-мистецької діяльності в Україні / О. Киричук, Л. Максим’як // Ефективність державного управління. – 2008. – №14/15. – С. 277–285.
Максим’як, Л. Проблеми формування культурної сфери: шляхи її вирішення / Л. Максим’як // Ефективність державного управління. – 2009. – №18/19. – С. 161–168.
Петрушенко, Ю. М. Еволюція підходів до фінансування культурної діяльності / Ю. М. Петрушенко , Д. Ю. Віхров // Механізм регулювання економіки. – 2007. – № 1. – С. 142–151.
Культура як духовний та суспільний феномен [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://bibl.com.ua/kultura/639/index.html.
Вейсова, В. Е. Суперечності і труднощі в управлінні культурою в умовах перехідного українського суспільства / В. Е. Вейсова // Культура України. – 2010. – № 1. – С. 90–96. 12. Офіційний сайт Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://kompkd.rada.gov.ua.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).