ВПЛИВ ПЕРЕСТРАХУВАННЯ НА ЙМОВІРНІСТЬ БАНКРУТСТВА СТРАХОВОЇ КОМПАНІЇ
Ключові слова:
страхові ризики, перестрахування, стохастичні моделі, андерайтингАнотація
У теорії і практиці страхування однією з найбільш складних процедур прийняття Business Intelligence рішень (BI-рішень) є перестрахування, тобто операція між двома страховими компаніями, при якій одна з них передає, а інша приймає частину ризику в обмін на виплату страхової премії. Оскільки в задачах перестрахування прийняті рішення неминуче пов'язані з ризиком, то і постановка відповідних завдань повинна полягати в тому, щоб зводити цей ризик до мінімуму. Тому загальний підхід до їх розробки на основі теорії ризику та теорії прийняття рішень, повинен включати деякі ймовірні оцінки параметрів оптимізації. У представленій статті на підставі методів стохастичного моделювання розроблена методика оцінки ризиків перестрахування. Застосовані критерії оптимізації за рівнем чистого прибутку при обмеженнях на ймовірність збанкрутіння. Отримано рішення, що визначає параметри оптимальної стратегії.Посилання
Shyriaev, A. N. (1998). Osnovy stokhastycheskoi fynansovoi matematyky [The foundations of stochastic financial mathematics]. Moscow: Fazys [in Russian].
Melnykov, A. V. (2000). Elementy strakhovogo risk-menedzhmenta [The elements of insurance and risk management]. Moscow : AFT [in Russian].
Mack, T. (2012). Elementy strakhovogo risk-menedzhmenta [The elements of insurance and risk management]. Moscow : Olymp Biznes [in Russian].
Radiuk, L. E., Terpugov, A. F. (1988). Teoryia veroiatnostei i sluchainyh protsessov [Theory of probabilities and stochastic processes]. Moscow : YuFU [in Russian].
Iurchenko, M. E., Marchenko N. A. (2014). Model nekomertsiinykh fondiv sotsialnoho strakhuvannia z eksponentsiinym rozpodilom vytrat [The model of noncommercial social insurance funds with exponential distribution of expences]. Investytsii: praktyka ta dosvid, 21, 136–138. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).