СВІТОВИЙ ДОСВІД ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я: УРОКИ ДЛЯ УКРАЇНИ
Ключові слова:
медичне страхування, моделі фінансового забезпечення охорони здоров’я, світовий досвідАнотація
У статті наведено характеристику систем медичного страхування різних країн світу в залежності від форми їх фінансування. На основі порівнянь доведено, що на практиці не існує універсальної моделі фінансового забезпечення системи охорони здоров’я, тому реформування даної галузі, в тому числі і в Україні, слід проводити із врахуванням ряду соціально-економічних, політичних та географічних чинників.Посилання
Randall, P. Comparisons of Health Insurance Systems in Developed Countries, (2014). Retrieved from : https://www.elsevier.com/books/-encyclopedia-of-health [in English].
Health Systems in Transition (HiT) series: Countries and sub regions (Germany HiT, 2014; Netherlands HiT, 2010; Switzerland HiT, 2000). [Elektronnyy resurs]. Retrieved from : http://www.euro.who.int [in English].
Belli, P. Ten years of health reforms in the ECA region: lessons learned and options for the future / P. Belli. – Washington, DC : World Bank. [Elektronnyy resurs]. Retrieved from : http://www.ces-asso.org/sites [in English].
Medychne strakhuvannya ta yoho osoblyvosti v zarubizhnykh krayinakh [Medical insurance and its peculiarities in foreign countries]. Retrieved from : http://www.ufin.com.ua/analit_mat/strah_rynok [in Ukrainian].
Medychne strakhuvannya v Avstriyi, Finlyandiyi, Shvetsiyi, Italiyi, Izrayili, SSHA [Health insurance in Austria, Finland, Sweden, Italy, Israel, USA]. Retrieved from : http://forinsurer.com/public/04/05 [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Науковий вісник Полісся Чернігівського національного технологічного університету
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).