Особливості використання інструментарію організації дистанційної роботи у сфері маркетингу на релокованих підприємствах у сучасних умовах
DOI:
https://doi.org/10.25140/2410-9576-2025-2(31)-199-210Ключові слова:
інструментарій; дистанційна робота; маркетинг; релокація; підприємство; організація; розвитокАнотація
У статті досліджено інструментарій організації дистанційної роботи у сфері маркетингу на релокованих підприємствах. Було виокремлено основні особливості організації дистанційної роботи, що дало змогу сформувати аспекти ефективного впровадження таких форм праці на релокованих підприємствах. Обґрунтовано, що організаційне забезпечення дистанційної форми зайнятості охоплює комплекс заходів, спрямованих на створення сприятливого середовища для виконання маркетингових завдань поза межами традиційного офісу. Було доведено дуальність процесу організації дистанційної роботи у сфері маркетингу при релокації підприємств, що включає в себе поєднання аспектів внутрішнього та зовнішнього функціонування бізнесу.
Доведено доцільність врахування аспектів агресивного середовища, що потребує залучення додаткових зусиль для налагодження всього цього процесу. Встановлено, що дистанційна робота у сфері маркетингу при релокації підприємств повинно відповідати таким характеристикам: адаптивність, гнучкість управлінських структур та орієнтація на швидке відновлення ринкових позицій у новому середовищі. У статті було виокремлено складові зовнішнього середовища функціонування релокованого підприємства, що впливають на організацію дистанційної роботи у сфері маркетингу. Визначено, що цифрова інфраструктура виконує роль операційного каркаса, що підтримує функціональну цілісність маркетингової діяльності релокованого підприємства в умовах просторової дезінтеграції.
Посилання
Зуб М. Я. Інфраструктура дистанційної роботи в умовах коронакризи / М. Я. Зуб // Вісник ХТЕФК КНТЕУ. – 2021. – № 6, т. 2. – С. 40–45.
Шпак Н. О. Цифровий та інтернет-маркетинг: співвідношення понять / Н. О. Шпак, І. В. Грабович, В. Срока // Наукові записки Львівської політехніки. – 2022. – № 2201. – С. 145–158.
Грішнова О. А. Ефективне управління дистанційною роботою в умовах сучасних викликів / О. А. Грішнова, К. В. Супрун // Теоретичні та прикладні проблеми економіки. – 2022. – Вип. 44. – С. 34–42.
Кузьмін О. Є. Організаційне забезпечення маркетингової діяльності підприємств в умовах цифрової трансформації / О. Є. Кузьмін, О. В. Гуменюк // Вісник Львівської комерційної академії. Серія: Економічні науки. – 2021. – Вип. 60. – С. 112–119.
Крамаренко С. О. Організація маркетингової діяльності підприємства в умовах цифрової економіки / С. О. Крамаренко // Економіка та держава. – 2021. – № 6. – С. 78–82.
Бєляєв О. О. Правове регулювання електронної комерції в Україні / О. О. Бєляєв // Підприємництво, господарство і право. – 2021. – № 3. – С. 45–49.
Гуменюк І. В. Цифрова трансформація маркетингу: правові аспекти / І. В. Гуменюк // Економіка та держава. – 2022. – № 7. – С. 58–62.
Ковальчук С. О. Захист персональних даних у цифровому середовищі: європейський досвід та українські реалії / С. О. Ковальчук // Юридичний вісник України. – 2020. – № 12. – С. 33–38.
Мельник Р. С. Інтелектуальна власність у сфері цифрового маркетингу: правові механізми охорони / Р. С. Мельник // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Менеджмент та підприємництво. – 2023. – № 2(38). – С. 112–118.
Шевченко Л. М. Транскордонна передача даних: виклики для українського бізнесу / Л. М. Шевченко // Інформаційне право. – 2021. – № 4. – С. 21–26.
Руденко М. В. Цифровізація: маркетингові тренди та платформи реалізації / М. В. Руденко, Є. М. Кирилюк, М. Е. Хуторна // Науковий вісник Одеського національного економічного університету. – 2022. – № 5–6(294–295). – С. 80–87.
Дудкін П. Релокація бізнесу: інфраструктурні та логістичні аспекти / П. Дудкін, О. Дудкіна, В. Паляниця // Галицький економічний вісник. – 2024. – № 1(86). – С. 126–133.
Чубук Л. Стратегічні аспекти релокації підприємств в умовах конкурентних та воєнних викликів / Л. Чубук, О. Нестеренко // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: Економіка. – 2024. – № 1(224). – С. 112–119. DOI: https://doi.org/10.17721/1728-2667.2024/224-1/15.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
1. Політика, яка рекомендується журналам, що пропонують відкритий доступ Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).