НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ПІДХОДИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

Станіслав Михайлович Вдовенко, Юрій Станіславович Вдовенко

Анотація


Організаційно-управлінська система діяльності органів державної влади передбачає застосування методів адміністративного менеджменту. Особливо це питання актуалізується у зв’язку з лібералізацією відносин влади і суспільства, поглибленням ринкових перетворень, орієнтацією на розвиток міжнародного співробітництва. У внутрішніх структурах державної влади використовуються переважно адміністративні методи, що ж до відносин із суб’єктами господарювання недержавних форм власності, функції управління диверсифіковані та орієнтовані на показники ефективності з метою створення умов для їхньої діяльності. Пріоритетом для застосування адміністративного менеджменту в діяльності органів влади є формування бюджетів різних рівнів, оскільки бюджет об’єднує органи державної влади та недержавну сферу в єдину систему забезпечення життєдіяльності населення.

Ключові слова


адміністративний менеджмент; бюджет; ринок; методи; взаємодія; ефективність

Повний текст:

PDF

Посилання


Бобро А. Ю. Бюджетний процес в Україні в 1998- 2000 роках: спроба реформ / А. Ю. Бобро, Є. Д. Жовтяк. - К. : Просвіта, 2001. - 319 c.

Воронкова В. Г. Менеджмент в державних організаціях: навч. посіб. / В.Г. Воронкова. - К.: Професіонал, 2004. - 256 с.

Законодавство України про місцеве самоврядування : зб. законодав. актів за станом на 5 листопада 2001 р. : Офіц. вид. / Верховна Рада України.- К. : Парлам. вид-во, 2001. - 168 с.

Кириленко О. П. Місцеві бюджети України (історія, теорія, практика) / О. П. Кириленко. – К. : НІОС, 2000. – 384 с.

Круш П. В. Регіональне управління : навч. посіб. / П. В. Круш, О. О. Кожем'яченко. - К. : ЦУЛ, 2007. - 248 с.

Лазор О. Д. Основи місцевого самоврядування : навч. посіб. / О. Д. Лазор. - К. : ЦУЛ, 2003.- 432 с.

Ординський В. Л. Управління в органах виконавчої влади : навч. посіб. / В. Л. Ординський, З. Р. Кисіль, М. В. Ковалів. - К. : ЦУЛ, 2008. - 296 с.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM